4 Ekim 2016 Haber Yayın Tarihi:

KÖYLERDE ÇÖP SORUNU

cop

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi Yıldız Bek,

İl Genel Meclis Toplantısında gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Yıldız Bek, Muharrem ayının başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı. Muharrem ayının Kerbale olayı nedeniyle büyük bir acının adı olduğuna vurgu yapan Yıldız Bek, doğruluktan ayrılmayan vehayati pahasına zulme boyun eğmeyenlere de selam yolladı.

Sungurlu İlçesi’nde köyleri ziyareti sırasında köy yolunda karşılaştığı bir manzarayı meclis gündemine taşıdı. Köy yoluna çöplerin döküldüğünün görüldüğünü anlatan Bek, küçük bir rüzgar olduğunda çok sayıda köyde insanların kokudan duramadığını ifade etti. Çöplerden dolayı köylerde özellikle de Verem hastalığının arttığı, hayvanlarda değişik hastalıkların arttığının söylediğini dile getiren Bek, bu konuda ilgili kurumların araştırma yapıp, meclise de bilgi verilmesini talep etti.

Sungurlu AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ramazan Kelepiroğlu ve MHP Meclis Üyesi Celal Güngör de konuyla ilgili olarak düşüncelerini dile getirdiler.

Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya da, meclis üyelerinin hemen her konuda ortaya koydukları hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...