15 Ağustos 2016 Haber Yayın Tarihi:

FETÖ den 10 kişi daha ceza evine gönderildi

Çorum’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Lokman Hekim Derneği Şubesi üyeleri ile bazı sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 3’ü kadın 12 kişi adliyeye sevk edildi.

20160815_173542

 

 

 

 

 

 

15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında Çorum Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, Lokman Hekim Derneği Çorum Şubesi üyeleri ile kentteki sağlık kurumlarında çalıştıkları öğrenilen İ.K., S.D., S.K., S.Ö., S.M., M.S., H.K., E.A., S.Ç., S.T., E.Ş. ve İ.C gözaltına alındı. Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye sevk edildiler.

Çorum Adliyesine getirilen 12 kişi, Savcılık tarafından alınan ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildiler.Yaklaşık 6 saat süren duruşma sonrasında nöbetçi mahkeme tarafından 10 kişi tutuklanarak Çorum L tipi Ceza ve Tevkif evlerine sevk edilirken 2 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...