31 Temmuz 2016 Haber Yayın Tarihi:

Çorum Şehidini uğurladı

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Taşbaşı köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma şehit olan J. Ast. Çvş. Bekir Eren, Deniz’in (22) cenazesi son yolculuğuna uğurlandı.

şehit-asker Çorum

Şehit Astsubay Çavuş Deniz’in naaşı Hakkari’de düzenlenen askeri törenin ardından uçakla önce Amasya’nın Merzifon ilçesine daha sonra ise konvoy eşliğinde Çorum’a getirildi. Buhareveler Mahallesi 7. Sokak’ta bulunan baba evine son kez getirilerek helallik alınan şehidin naaşı daha sonra Akşemsettin Camii’ne götürüldü. Helallik alınması sırasında gözyaşları sel olurken, emekli astsubay olan baba Galip Deniz ve anne Pakize Deniz’in güçlükle ayakta durduğu gözlendi.

ŞEHİT ASTSUBAY ÇVŞ. BEKİR EREN DENİZ'İN BABASI EMEKLİ ASTSUBAY GALİP DENİZ'İ YAKINLARI GÜÇLÜKLE TESELLİ ETTİ. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

BABANIN SÖZLERİ HERKESİ DUYGULANDIRDI

Helallik alınması sırasında şehit oğlunun bulunduğu cenaze aracına sarılan baba Galip Deniz, “Oğlum hadi kalk ayağa in aşağı” dedi. Gözyaşlarına hakim olamayan babayı yakınları güçlükle teselli etti. Şehidin cenazesi daha sonra askeri törenin yapılacağı Akşemsettin Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen cenaze törenine Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, CHP Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, üst düzey askeri ve polis yetkililer, vatandaşlar ve şehit J. Ast. Çvş. Bekir Eren Deniz’in yakınları katıldı.

HAKKARİ’NİN ÇUKURCA İLÇESİNDEKİ TAŞBAŞI KÖYÜ BÖLGESİNDE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU TERÖRİSTLERLE ÇIKAN SİLAHLI ÇATIŞMA ŞEHİT OLAN J. AST. ÇVŞ. BEKİR EREN, DENİZ’İN (22) CENAZESİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

GÖNÜLLÜ OLARAK DOĞU GÖREVİNE GİTMİŞ

Çukurca ilçesindeki Taşbaşı köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma şehit olan J. Ast. Çvş. Bekir Eren Deniz’in gönüllü olarak doğu görevine gittiği öğrenildi. Yakınları, şehit astsubay Bekir Deniz Eren’in evlenmeden önce doğu görevini yerine getirmek istediğini o yüzden gönüllü olarak Hakkari’ye gittiğini söylediler. Şehit Astsubay Deniz’in cenazesi Akşemsettin Camii’nde Müftü Ahmet Akın’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehitlikte toprağa veridi.

ŞEHİT AST. ÇVŞ'UN ANNESİ PAKİZE DENİZ'İ YAKINLARI TESELLİ ETTİ. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Düşünceni söyle, yorum yaz...