Haber Yayın Tarihi:

Jandarma, temiz dedi, savcılık takipsizlik verdi ama……

Çorum merkez Büyük palabıyık köyünde yaşanan ilginç olayda amca ve yeğenlerinin arasına inekler girdi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde ” evimin önünde hayvan barındırıyorlar ve yol hakkımı gasp ediyorlar” diye savcılığa verilen dilekçe neticesinde, Jandarma ekiplerinin köyde yaptığı inceleme sonrasında hazırladığı raporda hayvanların bahsedilen yerde olmadığı ve hayvan pisliklerinin bulunmadığı yönünde olunca, Çorum Cumhuriyet Savcılığı kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Savcılık  2015/5102 soruşturma,2015/3968 karar numaralı gerekçesinde, Dosya kapsamında bulunan 24.04.2015 tarihli olay yeri görgü tesbit tutanağ incelendiğinde, müşteki Mete palabıyık’ın pislik döküldü dediği yerde yapılan inceleme neticesinde, söz konusu yerde hayvan barındırılmadığı ve hayvan pisliğine rastlanmadığı ve iddia edilen izlere rastlanmadığı belirtilrek dosyaya eklendi.

Hayvanlar orada ve yol kapalı

Olay yerinde çekilen resimler ise oayın hiçde bahsedildiği gibi olmadığını gözler önüne sermeye yetiyor. Konu ile ilgiAtilla Palabıyık, Yıldırım Palabıyık, Metin Palabıyık, Derya, Deniz ve Çetin palabıyık’ın hissedar olduğu evin önünden yıllardır yolun geçtiği ve eve girişin oradan olduğu belirtildi. Öte yandan yapılan  araştırma neticesinde bahse konu yerde hayvanların barınması için çit çevrilerek kapatıldığı ve hayvanların orada olduğu resimlerle belgelendi.

kendi evimize yıllardır buradan giriyor ve çıkıyorduk diyen Palabıyık ailesi, amcaları Fikret palabıyık’ın haksız bir şekilde burayı gasp ettiğini söylediler. ” Yıllardır evimize buradan işliyorduk. Amcamlar dahil herkez biliyorki burası yoldu. Ama hayvan barındırmaya başladılar. kendilerini uyarmamıza rağmen davranışlarında müsbet bir değişim olmadı. Hukuka taşımaya çalıştık fakat jandarma ekiplerinin tutmuş oldukları rapor neticesinde bir sonuca gidemedik. Bu hayvanlar amcamın ve hala orada duruyor. Kolluk kuvvetleri tutmuş oldukları raporla Savcılığı yanıltarak bize haksızlık ettiler” dedi.

20150722_151210 20150722_151215 20150722_151223 20150722_151249

Düşünceni söyle, yorum yaz...