2 Temmuz 2015 Haber Yayın Tarihi:

Yangın yaşlı çifti ağlattı

yangınÇorum’un Mecitözü İlçesi’nde 85 yaşındaki Maksut ve 80 yaşındaki Emine Koç çiftinin tek katlı bir evde yangın çıktı. Yaşlı çift, komşularının yardımı ile yangından güçlükle kurtarılırken, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınan ev, kullanılamaz hale geldi. Evde baktıkları kedi de yangında telef olurken, yavrusu ise ekipler tarafından canlı olarak kurtarıldı.

Yangın Mecitözü İlçesi’ne bağlı Elvançelebi Köyü’nde yaşandı. Maksut ve Emine Koç çiftinin yaşadığı tek katlı evde ilk belirlemelere göre elektrik kontağından yangın çıktı. Evden alevlerin yükseldiğini gören komşuları yaşlı çifti yara almadan dışarı çıkardı. İhbar üzerene köye gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Çıkan yangında ev ve eşyalar yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangın sonrası enkaz temizleme ve soğutma çalışmaları sırasında itfaiye ekipleri yaşlı çiftin evlerinde baktıkları bir kedinin ölüsü ile karşılaşıldı. Kedinin yavrusu ise canlı olarak kurtarıldı.

Maksut Koç, “Nasıl oldu anlayamadık. Birden alevler yükselmeye başlayınca komşularımızın da yardımı ile canımızı zor kurtardık. Ancak evimiz yandı, kül oldu. Hiçbir şeyimiz kalmadı. ” diye konuştu. Köy muhtarı Ahmet Çetinkaya ise, Maksut ve Emine Koç çiftinin mağdur olduğunu belirtti. Çetinkaya, şunları söyledi: “Yangını söndürdük ama evsiz kaldılar.

Valimiz ve kaymakamımızdan olaya ev atlamalarını istiyoruz. Kalacak yerleri yok, gerçekten mağdurlar.
Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz.”Koç çifti, geceyi köyde bulunan akrabalarında geçirdi. Yangınla ilgili soruşturma sürüyor.

Düşünceni söyle, yorum yaz...