18 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

Telefon dolandırıcılarına dikkat

Telefon dolandırıcıları bu kez, ” Nüfus Cüzdanınızı  cesedin yanında bulduk,  bu suçtan  sizi  kurtarabilmemiz  için 3  bin 500 TL parayı  size  vereceğimiz  hesap numarasına  yatırmak  zorundasınız” diyerek bir ev hanımını dolandırmak istediler.

TELEFON AÇTILAR

Olay Çorum  merkezde yaşandı. İddiaya göre Kendisini “Savcı Ahmet” olarak tanıtan kişi 30 yaşındaki ev  hanımı Buket Ö’yü telefonla ulaşarak “Nüfus Cüzdanınızı öldürülen ‘Emine “ isimli bir  kadına   ait  cesedin yanında bulduk.  Sizi  kurtarabilmemiz  için 3  bin 500 TL parayı    vereceğimiz  hesap numarasına  yatırmanız  gerekiyor.  Aksi taktirde başınız  büyük  belaya girecek. Hatta ziynet  eşyanız   varsa  da  hemen  boz durmalısınız. Tüm  bunları  yaparken de asla telefonunuzu  kapatmayacaksınız”dedi. Telefondaki dolandırıcının tüm dediklerini yapmak için  hemen  harekete   geçen Buket Ö., PTT Şubesine   gelerek verilen  hesaba Bin TL’yi yatırdı.

YAKINLARI POLİSİ ARADI

Bu arada evden telaşla ayrılan  Buket  Ö’nün yakınları telefonu sürekli meşgul olan  genç  kadına  ulaşamayınca  polisi arandı ve “Yakınımız dolandırılıyor yardım edin” diye ihbarda bulunuldu. Polis banka önleri   ve PTT yakınlarına geçip eşkal üzerinde  çalışma  başlattı.

2500 LİRA DAHA YATIRACAKTI

Polis  her yerde Buket Ö’yü  ararken   o  ziynet  eşyalarını  bozdurup geri kalan  2500 lirayı verilen  hesaba  yatırmak  için geldiğinde polis  genç  kadını “Dolandırılıyorsunuz” diyerek  uyardı.  Buket Ö.,”Ben  az   önce  onların bana  verdiği hesaba Bin TL yatırdım” dedi.

Ekipler zaman  geçirmeden PTT  görevlilerini  uyardı  ve  hesap  bloke edilerek   genç  kadının  parası kurtarıldı. Buket  Ö., kendisini  dolandırmaya  çalışan  kişilerden  şikayetçi  oldu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...