5 Haziran 2015 Haber Yayın Tarihi:

”Fuat Avni iftira atıyor” dedi, ama ilk tepkiyi kendisi verdi

Geçtiğimiz günlerde Twitter fenomeni olarak bilinen Fut Avnin, AKP lilerin oy çalacak diye illere göre verdiği isim listesinden sona açıklama yapma gereksinimi duyarak tepki veren  Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, ”Fuatavni” isimli Twitter kullanıcısının seçim güvenliğine ilişkin iddiaları tamamen iftira ve kumpastır. Burada Memur-Sen özellikle hedef seçilmiştir. Twitter’da ismi geçen bazı kişiler, sendikamızın üyesi olan ama sandıklarda görevi bulunmayan kişilerdir.” dedi.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, açıklamasına şöyle devam etti. “Fuatavni”nin Twitter fenomeni değil bir Twitter müfterisi olduğunu ifade eden Saatcı,”Gerçek kimliği belli olmayan bu kullanıcının 7 Haziran seçimleriyle ilgili son tivitlerinde Memur-Sen’i hedef göstermeye çalışmıştır. Sandık kurulu başkan ve üyeleri YSK tarafından kurayla belirlenmektedir. Bu seçimde ve görevlendirmede memur sendikalarının hiçbir işlev ve belirleyiciliği olmamıştır.”

Bazı çevrelerin sosyal medya üzerinden yaptıkları iftiralarla seçim sürecinde bir algı oluşturulmak istediğine dikkati çeken Saatcı,”Tüm bunlar, hizmeti hezimete, cemaati cerahate dönüştüren bir yapının, seçim sonrasında başlatacağı yeni bir tartışma alanı için şimdiden malzeme depolamasıdır. Bu tamamen bir iftira ve kumpastır. Burada Memur-Sen özellikle hedef seçilmiştir. Twitter’da ismi geçen bazı kişiler, sendikamızın üyesi olan ama sandıklarda görevi bulunmayan kişilerdir. Yayınlanan listedeki 25 kişiden 15 kişi sandık görevi bulunmayan kişi olmasına rağmen sandık görevlisi olarak ifade edilmiş ve isimlerinin yanına sendika adları yazılmıştır. Bu bir algı operasyonudur, bu Memur-Sen ailesini hedef alma, bizim üzerimizden seçim sonrasında bir tartışma tetikleme hadisesidir.”

Sandık görevlerinde, kişilerin sendikal üyeliğine ve konumlarına bakılmaksızın taleplerinin dikkate alındığını belirten Saatcı, “Böyle bir ortamda sendikayı bir araç olarak koyarak, sendika üzerinden bir operasyona girişilmiştir. Bunu asla doğru bulmuyoruz. Bu iftirayı, bu kumpası bugünden deşifre ediyoruz. Paralel tezgâh seçim sürecine ilişkin yeni bir algı operasyonu üzerindedir. Memur-Sen üyesi olduğu halde sandık görevleri bulunmayan isimlerin özellikle yazılmasıyla sandık görevlilerin tamamı bunlardan oluşmuş gibi algı operasyonuna girilmiştir. Buna sessiz kalmayacağız, üyelerimizin haklarını koruma adına yasal işlem başlatıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu da yayımlanan listeler üzerinden bizim yaptığımız tespitleri yaparak kamuoyunu bilgilendirmelidir.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...