29 Mayıs 2015 Haber Yayın Tarihi:

KANSOREJEN İÇEREN ASBEST BORULARI DEĞİŞİYOR

DSC_0099

DSC_0109İskilip’in Şehir İçme Suyu Şebekesi yenileme işinin ihalesi 29 Aralık 2014 tarihinde İller Bankası tarafından yapılmıştı. Kenti kansorejen madde içeren asbestli borulardan kurtaracak alt yapı projesinin yer teslimi ise 8 Nisan 2015 tarihinde İskilip Belediyesi tarafından bitirilmişti.

Geçtiğimiz Nisan ayında İskilip’e gelen İller Bankası ve ihaleyi alan yüklenici firma yetkilileri önce Belediye Başkanı Recep Çatma’yı makamında ziyaret etmiş, burada yapılan görüşmede başlayacak çalışmalar öncesi bilgi vermiş, alt yapı çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını söylemişti.

İhaleyi alan firmaya İskilip Belediyesi Kazanlı Meyve Bahçesinde bulunan bina şantiye olarak tahsis edildi. Konserojen madde içeren sağlıksız boruların yerini alacak PE100 110’luk polietilen plastik borular bu gün kente gelen tırlardan şantiye sahasına indirildi.

İskilip’i sağlıksız konsorejen madde içeren asbestli borulardan su içmekten kurtaracak bu tarihi projede ilk kazma önümüzdeki günlerde vurulacak.

KANSOREJEN MADDE İÇEREN ASBEST BORULAR TARİH OLUYOR

Bu çalışma aynı zamanda evlere yivlik suyu kalitesi de getirecek. İskilip’i sağlıksız borulardan su içmekten kurtaracak proje, sağlıklı ve temiz su tüketimine imkan sağlay

Düşünceni söyle, yorum yaz...