PKK Vatan Partisi Seçim bürosuna ve APO yu sorgulayan Paşaya saldırdı

aydin1 aydin2 aydin3 aydin5apo_yu_sorgulayan

Apo’yu sorgulayan komutan Hasan Atilla Uğur ve Vatan Partisi grubuna PKK saldırdı!

Öcalan’ı sorgulayan komutan, Vatan Partisi Aydın Milletvekili Adayı Hasan Atilla Uğur ve çalışma ekibine 20 kişilik PKK’lı grup tarafından bıçaklı ve sopalı saldırı yapıldı. Saldırı sonucu Uğur ve çalışma ekibinden yaralanan olmadı. PKK’lı grubun, “Sen nasıl Öcalan’ı sorgularsın?” dediği öğrenildi.

 

Vatan Partisi Aydın Milletvekili Adayı olan Abdullah Öcalan’ı sorgulayan komutan Hasan Atilla Uğur ve çalışma ekinine 20 kişilik PKK’lı bir grup saldırdı. Bıçak ve sopa kullanılarak gerçekleştirilen saldırıda yaralanan olmadı. Saldırgan grubun, “Sen nasıl Öcalan’ın sorgularsın” dediği öğrenildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Saldırının ardından Hasan Atilla Uğur ve ekibi Savcılık’a giderek suç duyurusunda bulundu. Uğur, Suç duyurusunun ardından ifade vermek üzere Emniyet’e gitti.

HASAN ATİLLA UĞUR’DAN AÇIKLAMA
Hasan Atilla Uğur, saldırılar karşısında Vatan Partisi’nin daha etkili çalışacağını belirtti. ulusalkanal.com.tr’den Adil Can Sivrikaya’ya konuşan Uğur, “Vatan Partisi’nin etkili çalışmaları bazı tarafları telaşlandırdı. Bu saldırıların planlı olduğundan eminiz. Saldırılar, bizi yıldıramaz, Atatürk’ün izinde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

VATAN PARTİSİ’NDEN AÇIKLAMA
Vatan Partisi Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, Aydın Milletvekili adayı Hasan Hattila Uğur’a yapılan saldırıyı lanetleyen bir basın açıklaması yaptı.
Bolluk’un açıklaması şöyle:
Vatan Partisi Aydın Milletvekili Adayı,Öcalan’ı sorgulayan komutanHasan Atilla Uğur ve çalışma ekibi seçim çalışmaları sırasında bölücülerin saldırısına uğradı. 20 kişilik bölücü grup önce “Sen Apo’yu mu sorguladın? –Vatanınızı sinkaf ederim-Sen ajan mısın”gibi sözlü sataşmalarda bulundu. Ardından ellerinde balta, bıçak ve sopalar bulunan grup, saldıdı. Aydın ili Bozdağan ilçesinde seçim bürosu açılışında düzenlenen saldırıda Uğur ve çalışma ekibinden yaralanan olmadı.
Emniyet birimlerinin seçim bürosuna 200 metre uzaklıkta olmalarına rağmen olay yerine 45 dakika sonra gelmeleri de dikkat çekti.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayımız Atilla Uğur, 1999 yılında İmralı’da Abdullah Öcalan’ı sorgulamıştı. Sorgu görüntüleri kamuoyuna açıklanmıştı. Abdullah Öcalan’ın Alb. Atilla Uğur karşısındaki hali, PKK’da büyük etki yarattı.
Milletvekili Adayımız E. Albay Hasan Atilla Uğur’a yapılan bu menfur saldırıyı lanetliyoruz.
Partimiz, Aydın’da seçim çalışmalarına devam etmekte olup, bu saldırıyı yapanlara karşı gerekli yasal işlemlere başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.