Onurlu ”ANA” yı insan yürekliler unutmadı.

Çöpten topladığı yiyeceklerle yaşam mücadelesi veren aileye Çorum sessiz kalmadı, hayırseverler yardım elini uzattı.

Aylardır çöplerden elde ettiği yiyeceklerle yaşam mücadelesi veren Ailenin dramı, 21 yüz yıla kara bir tarih sayfası açmıştı. hayırseverler tarafından hem aile bu durmdan hemde 21 yüzyıl kara bir tarih sayfasından  kurtarıldı.

4 çocuk annesi Zeliha Özer bu defa çöpten değil, marketlerden alınan malzemelerle yemek yaptı. 33 yaşındaki Zeliha Özer, 10 yaşındaki Oğlu Eren ile birlikte bir süre önce bir marketin çöp konteynırından yiyecek toplarken kameralara takılmıştı. Çorum’da çöpten topladığı yiyeceklerle yaşam mücadelesi veren ailenin evinde tam bir insanlık dramı yaşanıyordu. Çocuklarını bir marketin çöpünden aldığı yiyeceklerle besleyen 4 çocuk annesi Zeliha Özer’in yardım çağırısına Çorumlular cevap verdi. Çaresiz anne yaşadığı onca sıkıntıya rağmen, onur meselesi görüp yardım için kimsenin kapısını çalamamış. Haberimiz onlar için yeni bir dönemin başlangıcı oldu.
Haberin ardından birçok duyarlı vatandaş mağdur aileye ulaştı. Kimi gıda yardımı yaparken, aileyi yaşadığı harabe evden kurtarmak için ev sözü ve eşya için söz verenlerde oldu. Zeliha Özer’in eşi Hasan Özer’e de çalışabileceği yeni bir iş bulundu. Bir kez daha Muhabirimize konuşan Zeliha Özer, hayırseverlere teşekkür etti. “Telefonlarımız hiç susmadı. Çorum’dan, başka illerden ve Almanya’dan arayanlar oldu. Hiçbir şey alamazken evimizde bir anda her şey bollaştı” diyen Özer, hayatlarının bir anda değiştiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.