Başkasına olursa doğru, size olursa mı maksatlı

TBMM İdari Amiri Salim Uslu’nun “Şalcı Bacı” paylaşımı twitter hesabını askıya aldırdı. Twitter hesabının engellenmesini değerlendiren Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu “Bize karşı yapılmış maksatlı hareket olduğunu düşünüyorum” dedi.
TBMM İdari Amiri ve Çorum Milletvekili Ak Partili Salim Uslu, Facebook’taki profil sayfasından yaptığı duyuruda kendisine ait Twitter sayfasıyla ilgili açıklama yaptı. Uslu’nun açıklamasında “Twitter hesabım hiçbir gerekçe gösterilmeden askıya alınmış ve erişimim engellenmiştir. Saldırılarda araç olarak kullanılan sosyal medyada küfrün, yersiz ve haksız ithamların bile suç sayılmadığı bugünlerde faaliyet ve düşünce özgürlüğümüzün kısıtlanması ve ayrıca seçmenlerime erişimin engellenmesi manidardır” şeklindeki ifadelere yer verişmişti.
Samim Uslu’nun twitter hesabının askıya alınma nedeninin ise “Şalcı Bacı” paylaşımı olduğu anlaşıldı. İstiklal Mahkemeleri tarafından “Şapka kanunu’na muhalefet” suçundan Şalcı Bacı’nın idam edilmesinin yıl dönümü nedeniyle yaptığı paylaşım Salim Uslu’nun twitter hesabını askıya alınmasına neden oluğu öğrenildi. Twitter’da son olarak “Şalcı Bacı” içerikli görseli paylaşan Uslu, “Kadına şiddet ne ki? Bu ülkede bir kadını; Şalcı Bacı’yı astılar!” metninin yanında başörtüsüyle asılmış kadın resminin bulunduğu görseli retweetlemişti. TBMM İdari Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu konuyla ilgili yaptığı açıklamada sosyal paylaşım sitesi Twitter’i eleştirdi. Uslu “Doğrusu bende hesabımın askıya alındığını dün öğrendim.
İstiklal Mahkemelerinin hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde şapka inkılâbına karşı çıkarlarla ilgili tasarrufu bir şekilde eleştiren bir kadın Erzurum’da, şanlı bacı idam edilmiş onun ölüm yıl dünümü nedeniyle birisinin paylaşımını bende paylaşmış oldum. Twitter bunun üzerine hesabımı askıya almış, oysa ben bunun bize karşı yapılmış maksatlı hareket olduğunu düşünüyorum. Bizim seçmenimizle iletişimimizin engelleniyor olması hiç bir şekilde özgürlüklerle haber alma özgürlükleri ile bağdaşlaşmayacak bir durumdur hele bunun özgürlük ülkesi olan Amerika tarafından ve Amerika’daki bir şirket tarafından yapılması son derece yanlıştır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.