7 Nisan 2015 Haber Yayın Tarihi:

AKP Yalan Söyledi MHP Yalanı deşifre etti

DSCN2696[1]AW285829

Hükümetin ilçe başkanı, vatandaşı kandırmak için yaptığı yalanları muhalefet partinin ilçe başkanı belgelerle kanıtlayarak deşifre etti.

Geçtiğimiz günlerde AKP Çorum- Osmancık İlçe Başkanı Necmettin Tatar, yerel basına yaptığı açıklamayla son 4 yılda Osmancık’a devlet tarafından 414 Milyon TL’lik (414 Trilyon) yatırım yapıldığını, bundan sonra da yatırımların artarak devam edeceğini yerel basına deklare etmiş, Osmancık’ın hak ettiği yatırımları aldığını iddia etmişti

MHP Çorum-Osmancık İlçe Başkanı Eczacı Mehmet Erdinç Yiğit ise yapılan açıklamaların vatandaşı kandırmaktan ibaret olduğunu belgelerle ortaya döktü. Yiğit, yaptığı açıklamada, Yalanlarla şişirme rakamlarla yapılan siyasetin çok çirkin ve seviyesizce olduğunu dile getirdi.

Yiğit, açıklamasında şunları söyledi; ‘Yapılan bu açıklamayı ve ifade edilen uçuk rakamları hayretle okuduk. Sayın başkan yapılan, yapılması düşünülen yatırımları adeta bir balon gibi şişirmiş ve kamuoyuna sunmuştur. En acısı da hayırsever iş adamlarımızın yaptığı yatırımları ve milletimizin cebinden çıkan paralarla yapılan hizmetleri partisine mal etme acizliğine düşmüştür.  Ama nedense  Osmancıklının yıllardır hasretle beklediği, milletvekillerinin bir sakız gibi yıllardır dillerine doladığı doğalgazla ilgili beklenen açıklama, proje çalışmalarının devam etmesi gibi basit cümlelerle geçiştirilmiştir’ dedi.

Erdinç Yiğit, söylenen ve yalan olduğunu belirttiği hususları karşılaştırarak kamuoyuna sundu

100 Yataklı Devlet Hastanesi (2014) : Harcandığı iddia edilen rakam 21 Milyon TL. (21 Trilyon) Yeni hastanenin içler acısı durumu bütün halkımız tarafından bilinmektedir. Çatısı durmadan akan, sıvaları dökülmüş, parkeleri sökülmüş, iki defa sel baskınına uğramış hastanemizde personel bırakın yağmur yağmasını, rüzgar esmemesi için bile dua edecek hale gelmiştir.

·        TOKİ 224 dairelik toplu konut projesi (2011): Harcandığı iddia edilen rakam 6 Milyon TL (6 Trilyon) Harcandığı söylenen bu para vatandaşın cebinden devletin kasasına geri girmiştir. Vatandaş aldığı evin parasını ödemektedir. TOKİ binaları bedava dağıtılmamıştır.

·        Obruk – Dutludere Sulama Projesi (2012): Harcandığı iddia edilen rakam 55.8 Milyon TL (55 Trilyon 800 Milyar) AKP İlçe Başkanı Osmancık’a yapılan yatırımlar diyerek bu başlığa da değinmiştir. Üç ilçeyi kapsayan bu proje tek başına Osmancık’a yapılan bir yatırım gibi kamuoyuna sunulmuştur. Bu projeyi üstlenen yüklenici firma 2 defa işi bırakmış ve proje şu anda kaderine terk edilmiştir.

·        Kızılırmak Taşkın Koruma ve Şehir Geçişi Projesi (2015): Harcandığı iddia edilen rakam  150 Milyon TL (150 Trilyon) Yıllardır Kızılırmak Islah Projesini her seçim öncesinde halkımızın önüne sunan bu zihniyet, yine bir seçim öncesi bu defa Osmancık Belediyesi’nin yıllık bütçesinin yaklaşık beş katı gibi bir rakam öne sürerek tıpkı doğalgaz yalanında olduğu yine halkımızı oyalama ve kandırma yoluna gitmiştir. 2015 yılının ilk 4 ayında 150 Milyon TL’lik bu yatırımın 1 TL’lik bir hareketini gören var mıdır?

·        Koyunbaba Köprüsü Restorasyonu (2014): Harcandığı iddia edilen rakam  7.5 Milyon TL ( 7 Trilyon 500 Milyar) Restorasyon çalışması sadece sıvaların kırılmasından ibaret ise gayet başarılı bir çalışmadır. Tarihi köprümüzün şu anki içler acısı durumu dış etkenlere karşı köprüyü daha korumasız bir hale getirmiştir. Sıvaların kırılmasıyla biten restorasyon çalışması ve bir yıldır oluşan bu çirkin görüntü, bütün Osmancık halkını üzmektedir. Neden bir yıldır herhangi bir çalışma yapılmamaktadır ve tarihe sahip çıkılmamaktadır?

·        Kanalizasyon, yağmur ve içme suyu alt yapısı (2014): Harcandığı iddia edilen rakam  31 Milyon TL (31 Trilyon) Yapılan bu yatırımda su, bir türlü gidecek yol bulamadığı için ilçemizde son bir yılda 3 defa sel baskını meydana gelmiş ve en acısı da bir belediye çalışanımız bu felaketlerin birinde görev şehidi olmuştur. Şu anda Osmancık’ta yerel ürün pazarının bulunduğu yerde bile su baskınları meydana gelmektedir. Altından sulama kanalının geçtiği bir yerde bile şu anda suyu alt bölgeye aktaramayacak bir alt yapı sistemimiz vardır.

·        16 Derslikli M. R. Göbel Ortaokulu (2014): Harcandığı iddia edilen rakam  2 Milyon TL (2 Trilyon) ve Ömer Derindere 150 Yataklı Kız Öğrenci Pansiyonu: Harcandığı iddia edilen rakam  1.5 Milyon TL (1 Trilyon 500 Milyar) Hayırsever iş adamımız Rıfat Göbel’in yaptığı 16 derslikli okulumuzu AKP iktidarının yaptığı bir yatırımmış gibi halka sunma acizliğine ve gafletine düşmüşlerdir. Hayırsever iş adamlarımızın yaptığı işleri sahiplenmek yatırım ise Hıdırlık Mahallesinde bulunan Yeşilçatma Camisini de sahiplenmeyi unuttuklarını hatırlatırız. Ayrıca eski SSK Hastanesinden dönüştürülme pansiyonun iç dizaynının da Ömer Derindere tarafından yapılan bağışların önemli bir yer tuttuğu halkımızca da bilinmektedir.

Osmancık halkı için yapılan yatırımların bundan sonra da takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yalan ve hayal üzerine siyaset anlayışını kınıyoruz.

Düşünceni söyle, yorum yaz...