6 Nisan 2015 Haber Yayın Tarihi:

Bulut Cinayetinde Tetikçi yakalandı

özcan Özyılmazcinayet Özcan Ö

Çorum’da önceki gün 31 yaşındaki Bulut Uyar’ı pompalı tüfekle öldüren ve yoldan geçen yaşlı bir kişinin de yaralanmasına neden oldukları iddia edilen sekiz kişiden dördü tutuklanarak ceza evine gönderildi. Bahabey Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Bulut Uyar yolda yürüdüğü sırada Pompalı tüfekle ateş edilerek öldürülmüş, yoldan geçen 82 yaşındaki Ahmet Türkoğlu isimli yaşlı adamda saldırı sırasında yaralanmıştı. Cinayet ile ilgili geçtiğimiz hafta içerisinde “azmettirme ve yardım” suçlarından Cihan K., (27), Özgür Ç., (29), Burak K., (23) gözaltına alındı.
Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Adliye’ye sevk edilmiş ve üç kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.Tetiği çeken firari şüpheli 19 yaşındaki Özcan Ö. ise Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından dün gece çevre yolunda yakalandı.
Emniyetteki ilk ifadesinde “Bulut Uyar ile geçmişe dayalı aramızda husumet vardı.” diyen katil zanlısı “kasten adam öldürme” suçundan adliyeye sevk edilen Özcan Ö.isimli Şahıs mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...