3 Nisan 2015 Haber Yayın Tarihi:

Grup Yorum Gözaltında

Grup yorum 1Grup yorum 2İstanbul’da 2 gündür üst üste gerçekleştirilen saldırılar üzerine İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri dün sabaha karşı Okmeydanı’nda aralarında Gençlik Federasyonu Derneği, İdil Kültür Merkezi, Okmeydanı Haklar ve Özgürlükler Derneği’nin bulunduğu adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlara, özel hareket ve çevik kuvvet polisleri ile havadan polis helikopteri destek verdi.

Grup yorum 3Operasyon sırasında Okmeydanı ara sokaklarında zırhlı araçlar ile TOMA’lar konuşlandırıldı. Polisler sokak başlarında ellerinde uzun namlulu silahlarla nöbet tuttu. 24 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 2 ruhsatsız tabanca, otomatik av tüfeği, sinyal kesici cihaz, çok sayıda mermi ele geçirildiği belirtildi.

Milyonlarca kişi olacağız

Grup Yorum üyeleri dün İdil Kültür Merkezi önünde operasyonu protesto etti. Grup Yorum üyelerinden İbrahim Gökçek, “Asıl teröristleri biz çok iyi biliyoruz. Terörizm 14 yaşındaki çocuğun 700 gün boyunca bilinen katillerini adaletin önüne çıkartmamaktır” dedi. Grup Yorum üyesi İnan Altın ise “Başlarına bir şey geldiğinde İdil Kültür Merkezi, Gençlik Federasyonu basılıyor” diye konuştu.

Konserlerimiz engellendi

Grup Yorum’un konserini engellemeye çalıştıklarını öne süren Altın, özetle şunları söyledi:

“Bu iktidar sesimizin daha da büyümesini engellemek için stadyumları yasaklıyor, engelliyor. İktidar şimdi de 12 Nisan’da vermeye hazırlandığımız bağımsız Türkiye konserini de engelleme girişimlerine başladı. Bu baskınlar kurumumuzun da basılması diğer demokratik kurumların da basılması 12 Nisan’a o görkemli güne hazırlanmamızı da engelleme çabasıdır. Ama nafile. Bir hafta sona orada milyonlar olacağız.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...