Haber Yayın Tarihi:

Mahkumlara Moral

CezaeviÇorum  L Tipi Kapalı Cezaevi’nde  Devlet Tiyatroları oyuncusu Turgay Tanülkü’nün hazırlayıp sunduğu “Son Kuşlar” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Çorum  L Tipi Kapalı Cezaevi’nde sergilenen tiyatro oyununu, Vali Ahmet Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik, Tarım İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Seyit Ahmet Sancak,1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halik Yüksel, İl Özel İdaresi  Genel Sekreteri  Ömer Arslan, PTT Başmüdürü  Ziya Başıaçık, cezaevi personeli ve ceza evinde bulunan hükümlüler izledi.

Sergilenen tiyatro oyunundan sonra açıklama yapan Vali Kara, ‘’ Burada ki süreyi iyi değerlendirin ve okuyun. Krizi fırsata dönüştürün. Aslolan insanın nefsinin esiri olmamasıdır. Allah yardımcınız olsun. Sizlerin de bizler gibi hür olduğu ve barışın olduğu bir dünya temenni ediyorum.’’ dedi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Cezaevleri Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nün ortak sorumluluk projesi olan “Son Kuşlar” isimli oyunun 223 ceza evinde, 180 bin tutuklu ve hükümlü ile 200 bin personele ulaşılacağı bildirildi.

Program Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ceza evinde bulunan hükümlü kadınlar için düzenlenen kokteylle devam ederken, Vali Ahmet Kara ve beraberindeki protokol üyeleri, ceza evinde bulunan kadın mahkumları karanfil hediye ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

Düşünceni söyle, yorum yaz...