Haber Yayın Tarihi:

Akdeniz 5′ le Sallandı

DepremAkdeniz’de 5 büyüklüğünde deprem – Yaşam Haberleri

‘de 5 büyüklüğünde bir meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi, in ‘de Mısır’ın Kafrü’ş-Şeyh şehri açıklarında meydana geldiğini duyurdu.

DEPREM TATBİKATI NEFES KESTİ

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından düzenlenen deprem tatbikatı nefesleri kesti.
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis Komutası organizesinde Efendibey Mahallesi Şehitler Sokak’ta bulunan yıkık evlerde tatbikat düzenlendi. Nefes kesen tatbikatta senaryo gereği yaralı yakınlarının sinir krizi geçirmeleri gerçeğini aratmadı. Tatbikata toplam 70 kişi olmak üzere 112 Acil Servis, UMKE, AFAD, itfaiye ve emniyet birimleri katıldı.
Senaryoya göre 5.4 şiddetinde bir deprem meydana gelmesinin ardından yangın çıktı. Depremde UMKE ve AFAD ekipleri depremde göçük altında kalan bir vatandaşı kurtardı. Daha sonra meydana gelen yangında bir kişiyi yangın mahallinden çıkaran ekipler, vatandaşı ambulansa sevk ettiler.
Niğde İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, ‘Bu hafta UMKE bölge toplantısı Niğde’de yapıldı. Niğde, Kayseri, Nevşehir UMKE personellerinin katılımıyla 4 gün bir eğitim düzenledik. Eğitimin hemen arkasından bir deprem tatbikatı düzenledik. UMKE, AFAD, İtfaiye, 112 ekipleri ve emniyet ekipleri tatbikatta büyük bir başarı gösterdi’ dedi.
Yücel, ‘Temsili olarak 5.4 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremle beraber yangın meydana geldi. Bu depremde bir vatandaşımız hayatını kaybetti, 2 vatandaşımız ve 1 çocuğumuz yaralandı. Tatbikatımız çok başarılı geçti. İnşallah dünyamızda, ülkemizde ve ilimizde inşallah bu tür deprem felaketleri ve doğal afetlerin olmamasını ümit ederiz. Ancak her anda olacakmış gibi tedbirli olmamız lazım’ diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...