5 Haziran 2013 Haber Yayın Tarihi:

MİNİK BEYİNLER KADERİNE ÖĞRETMENLER BÜYÜCÜYE EMANET!

BÜYÜCÜ

Yaşları 36 ila 68 ay arasında bulunan yaklaşık 100 çocuğun eğitim gördüğü Karşıyaka Bağımsız Anaokulunda iddialara göre aralarında okul müdiresinin de bulunduğu tam gün öğretmeni ve hizmetli çalışanının mesai saati içerisinde Sarraflar Çarşısında büyücülük yaptığı iddia edilen M.K.’ya gittikleri öne sürüldü. Büyücüye gittikleri iddia edilen bazı okul çalışanlarının okulda olmadıkları zaman da telefondan arandıklarında ise “Milli Eğitim Müdürlüğündeyiz” dedikleri ve dönüşte ise Büyücünün kendileri hakkında neler söylediklerini okulda anlatırken  tanıklar olduğu da iddialar arasında yer aldı. 
Okul çalışanlarından bir şahsın Milli Eğitime durumu CD görüntüleri ile birlikte bildirmesine rağmen herhangi bir resmi işlem başlatılmadığı kaydedilen olayın il genelinde tepkilere neden olduğu öğrenildi.. Diğer yandan Büyücülük yaptığı iddia edilen M.K isimli şahsın “Define ve antika bulacağım” gibi vaatler ile birçok şahsa zarar verdiği hatta aralarında arabasını ve evini boş yere satanlar dahi olduğu da diğer iddialar arasında yer aldı.

Konu ile ilgili yaptığımız araştırmalarda ilginç bilgilere ulaştık. 100 civarında 36 ve 68 aylık çocuklar kendi haline bırakılarak büyücü temasına geçen okul müdiresi ve öğretmenlerin okulda bir önceki Okul müdiresi ile kimsenin görüşmesine ise izin verilmediği yönünde. Konu ile ilgili görüştüğümüz İl Milli Eğitim Müdürü ise konun incelendiğini ve gerekli işlemin başlatıldığını belirtti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...