2 Kasım 2012 Haber Yayın Tarihi:

Nihayet Anladıldr Gerçeği


Çorum Belediyesi, yaya trafiğini olumsuz yönde etkileyen ve görüntü kirliği oluşturan kaldırım işgallerinin önüne geçmek için sıkı bir denetim başlattı.
Kaldırım işgallerinin yoğun olduğu bölgelerde işyerlerinin önüne çizgilerle işgal sınırı oluşturuldu. Belediye, ayrıca kahvehanelere yönelikte bir dizi düzenlemeyi hayata geçirdi.
Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, son aylarda şehrin ana arterlerinde yaya trafiğini olumsuz yönde etkileyen ve görüntü kirliliği oluşturan kaldırım işgallerinin arttığını söyledi.
Candan, bunun üzerine belediye olarak yeni çalışma başlatarak hem yaya yürüyüşünün hem de kentin görünümünü olumsuz yönde etkileyen işgallerin önüne geçmek için yeni bir düzenlemeye gittiklerini bildirdi.
Bu çerçevede özellikle Gazi, İnönü, Osmancık, Bahabey ve Albayrak caddeleri ile insan yoğunluğunun bulunduğu sokaklarda işgaliye denetimlerini artırdıklarını dile getiren Candan, “Yaya trafiği ve alışverişin yoğun olduğu Kubbeli Caddesi ve Sancaktar civarında yeni bir uygulamaya geçirildi. Buradaki işyerlerinin önüne işgal sınır alanları oluşturuldu. Esnaflarımızla bu konuda görüş alışverişinde bulunduk. Onlarda bize destek verdi. Yapılacak uygulama hakkında onları da bilgilendirdik. Bugünden itibaren uygulamaya başladık” dedi.
Bu bölgelerin dışında diğer noktalarda yaya yürüyüşlerini aksatacak veya kent vizyonuna yakışmayan işgaliyelere müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Candan, işgaliye ücreti ödense de buna müsaade etmeyeceklerinin altını çizdi.
Kahvehanelere yönelik de bir düzenleme yaptıklarını dile getiren Candan, kahvehanelerin önlerinde yola taşan uygulamalar olduğunu, buna müsaade etmeyeceklerini belirtti.
Kaldırım işgallerinin önüne geçilmesi noktasında vatandaşların da desteğini beklediklerini dile getiren Candan, vatandaşların kendilerine iletecekleri kaldırım işgalleri ile ilgili konularda gerekeni yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...