10 Mart 2023 Haber Yayın Tarihi:

KIZILAYIN YAPAMADIĞINI YAPIYORLAR!..

MHP Çorum İl Teşkilatı, Deprem Bölgelerinde Çadır Kent Kurulumuna devam ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, deprem bölgesi olan Hatay ilinin Payas ilçesinde bir Çadır Kent daha kurduklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Teşkilatı, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen “asrın felaketinin” ardından deprem bölgelerine yardımlarını hız kesmeden sürdürüyor.

BİR ÇADIR KENT DAHA KURULDU

Depremden etkilenen vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak adına tüm imkanlarını seferber eden MHP Çorum İl Teşkilatı daha önce gerçekleştirdikleri Çadır Kent Kurulumuna Hatay İli Payas ilçesine de bir çadır kent kurulumu daha gerçekleştirerek sürdürdü.

AFAD ile koordineli olarak gerçekleştirilen çalışmalara gıda, giyim desteklerinin yanısıra Kahramanmaraş, Hatay ve Gaziantep’in muhtelif bölgelerine Çadır Kent kurulumu ve ihtiyaç sahiplerine çadır dağıtımı yapıldığını söyledi.

“YARDIMLAR DEVAM EDECEK”
Deprem bölgesindeki vatandaşların bir nebzede olsa yaralarını sarmaya devam edeceklerini belirten Başkan Karapıçak, Hatay’ın Payas İlçesi’nde AFAD ile koordineli olarak 103 çadırdan oluşan çadırların kurulumunu tamamlayarak, ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımlarını gerçekleştirdiklerini açıkladı.

“DEPREM BÖLGESİNDEN AYRILMADIK”

Depremin yaşandığı bölgelerden teşkilat olarak hiç ayrılmadıklarına vurgu yapan Başkan Karapıçak, “Sürekli oralarda kalarak vatandaşlarımıza maddi manevi her konuda yardımcı olmaya çalıştık. Bu süreçte bizlere maddi ve manevi olarak destek veren dava arkadaşlarımız ve kıymetli hemşehrilerimize, Hatay MHP Teşkilatlarımıza, koordinasyonda destek olan Payas Kaymakamımız Sayın Kürşat Karaca Beye gönülden teşekkür ediyoruz. Rabb’im zorda olanlara el uzatan herkesten ayrı ayrı razı olsun. Devletimiz var olsun. Sağ olsunlar var olsunlar” dedi

“YARDIMLARIMIZ KESİNTİSİZ DEVAM EDECEK”
Başkan Karapıçak, depremin ilk gününden bu yana MHP Çorum İl Teşkilatı olarak, yardım kampanyaları dahilinde, depremzedelerin ihtiyaçlarını deprem bölgesine ulaştırmaya devam ettiklerini, Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in belirttiği üzere; seçim kampanyalarımızında ‘deprem felaketinde yaşamını yitirenlere saygı’ çerçevesinde oluşturulması, afetten etkilenen 11 ilimizde seçim kampanyası yerine depremzedelere destek olarak sürdürüleceğini belirtti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...