10 Mart 2023 Haber Yayın Tarihi:

“Enkaz” kedi yeni yuvasında

Çorum Belediyesi ekipleri tarafından Afşin’de enkaz kaldırma çalışmaları sırasında kurtarılan kedi Çorum’a getirildi. Kendisini kurtaran ekipler tarafından “Enkaz” ismi verilen kedi, Çorum Belediyesi Sahipsiz Kediler Müşahede Binası’ndaki yeni yuvasına yerleştirildi. 

Çorum Belediyesi ekiplerince Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yapılan arama kurtarma çalışmaları sırasında bir evin enkazından kurtarılan kedi hayata yeniden tutundu.  Kurtarılan kediyi sahiplenen Çorum Belediyesi ekipleri “Enkaz” ismini verdikleri kedinin bakımını Afşin’de bir ay boyunca yaptı. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, kediyi enkazdan kurtararak bir ay boyunca bakımını üstlenen belediye ekiplerine teşekkür etti.  Candan, Çorum’a dönüşünde “enkaz”kediyi de getirdi. Depremzede kedi, Çorum BelediyesiVeteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Sahipsiz Kediler Müşahede Binası’na yerleştirildi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, depremzede kedinin yeni yuvasına kavuşturduklarını belirterek, “Kedimizi, sağlığıyla, bakımıyla buradakiveterinerlerimize emanet ettik. Her şeyiyle ilgilenecekler.İnşallah onu burada mutlu edeceğiz. Depremde sahiplerini kaybetmişti ama şimdi bütün Çorum onun sahibi olacak.” dedi. 

Düşünceni söyle, yorum yaz...