6 Mart 2023 Haber Yayın Tarihi:

MHP, Çorum’a Gelen Depremzede Aileleri Yalnız Bırakmıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agâh Karapıçak, deprem bölgelerinden kente gelen depremzedelerin kaldığı İskilipli Atıf Hoca Yurdu’nu ziyaret etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetlerindeki depremlerin ardında yıkılan veya ağır hasar alan binalarda yaşayan yüzbinlerce vatandaş evsiz kaldı.

Depremin ardından farklı illere giderek yeni hayat kurma telaşına giren binlerce kişi, valiliklerin aracılığı ile kamu kurumlarının misafirhanelerine, KYK yurtlarına ve özel otellere yerleştirildi.

Çorum’a gelen depremzedelerden de bazıları İskilipli Atıf Hoca KYK Yurdu’na yerleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agâh Karapıçak, devletin imkanları dahilinde yurtlarda kalan depremzede vatandaşları ziyaret etti.

İskilipli Atıf Hoca Yurdu’nu ziyaret ederek, burada depremzede vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Başkan Karapıçak, yurtta kalan depremden etkilenen çocuklarla da yakından ilgilendi.

Başkan Karapıçak, depremzedelerin yaşadıkları travmaları en aza indirmek için ilk günden beri var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Yurtta kalan bazı depremzede vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Karapıçak “Her daim MHP olarak yanınızdayız” diyerek depremzede vatandaşlara ihtiyaçlarının olup, olmadığını sordu.

Depremzedelerin istek ve talepleri ile yakından ilgilenen Başkan Karapıçak, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Doğduğu, doyduğu ve büyüdüğü köy, ilçe ve illerden gelmek zorunda kalan ve ilimizde misafir ettiğimiz kıymetli misafirlerimize İl Yöneticilerimiz, KAÇEP birim başkan ve yöneticilerimiz ile birlikte ziyarette bulunduk. Hal ve hatırlarını sorararak teşkilatımız olarak her daim yanlarında olduklarımızı kendilerine ilettik”dedi.

Depremzedeler, ilgi ve destekleri için MHP heyetine teşekkürlerini iletti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...