11 Ocak 2023 Haber Yayın Tarihi:

ÇORUM, “SPOR KENTİ” OLACAK


Çorum’da yapılan U23 Grekoromen Türkiye Şampiyonası’nın açılış törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’u spor kenti yapma konusunda önemli projelere imza attıklarını belirterek, yeni yatırımların ve spor organizasyonlarının müjdesini verdi.
23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası, Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. 34 ilden yaklaşık 400 sporcunun madalya mücadelesi verdiği şampiyonanın açılış törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da katıldı.
Yiğidin harman olduğu Çorum’da U23 Grekoromen Türkiye Şampiyonası’nı yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Aşgın, organizasyonu Çorum’da yapan Güreş Federasyonu’na teşekkür etti.
Çorum’un spor kenti olması yolunda emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayan Başkan Aşgın, stadyum, sentetik sahalar, spor salonları ve yüzme havuzları ile şehrimizde spor alanında ciddi yatırımlara imza attıklarını belirtti.
Aşgın, “Belediyemiz tarafından yapılan şehir stadyumumuzu, 3 bin 600 kişilik kapalı spor salonumuzu, nizami sentetik sahalarımızı, semt sahalarımızı ve yüzme havuzlarımızı sporcularımızın hizmetine sunduk” dedi.
“TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL
GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ’Nİ
ÇORUM’DA İNŞA EDİYORUZ”
Güreş Eğitim Merkezi’nin bu yıl sonunda tamamlanacağını da açıklayan Başkan Aşgın, “Güreş Eğitim Merkezi Türkiye’nin en güzel Güreş Eğitim Merkezi olmak üzere planlandı, temeli atıldı ve inşaatımız hızla ilerliyor. Güreş Eğitim Merkezi’ni inşallah 2023 yılı sonu itibariyle şehrimize armağan etmiş olacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında güreş eğitim merkezimiz hizmete girmiş olacak” diye konuştu.

MASA TENİSİ SPOR SALONU’NUN TEMELİ ATILACAK
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, konuşmasında masa tenisi salonunun da müjdesini verdi. Önümüzdeki günlerde masa tenisi spor salonunun temelini atacaklarını açıklayan Başkan Aşgın, masa tenisinde ülkemize başarılı sporcuların kazandırılmasına katkıda bulunacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

ÇORUM BELEDİYESİ SPORCULARI HER ALANDA BAŞARILI
Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde binlerce sporunun eğitim gördüğünü belirten Başkan Aşgın, “Çorum Belediyemiz sporun her branşında en güzel şekilde temsil ediliyor” ifadesini kullandı.
Çorum Belediyesi’nin güreşte de iddialı olduğunu ifade eden Aşgın, “Türkiye’deki bütün belediyeler içerisinde hem serbest, hem de grekoromende branşında Süper Lig’de mücadele eden 5 belediyeden biriyiz” şeklinde açıklama yaptı.

“BÖLGEMİZİN EN BÜYÜK
KIRKPINAR’I ÇORUM’DA”
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, güreşseverlere de müjdeli haberler verdi. Çorum yağlı güreşlerinin bu yıl 25 Haziran’da yapılacağını duyuran Başkan Aşgın, “İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nin en büyük Kırkpınar güreşlerini şehrimizde yapacağız. Türkiye’nin başpehlivanlarını 25 Haziran‘da şehrimizde güreş severlerimizle buluşturacağız” diye konuştu.

BÜYÜKLER SERBEST GÜREŞ
TURNUVASI 2024’TE ÇORUM’DA
Büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Aşgın, Büyükler Serbest Güreş Turnuvası’nın 2024 yılında Çorum’da yapılacağını açıkladı.
Aşgın, “Güneş Federasyonu başkanımızla yaptığımız görüşme neticesinde Büyükler Serbest Güreş turnuvasını 2024 yılında Çorum’da yapılması sözünü aldık. Bu önemli turnuvayı yeni yaptığımız 3 bin 600 kişilik spor salonumuzda gerçekleştireceğiz” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...