10 Ocak 2023 Haber Yayın Tarihi:

“KUL HAKKI YİYENLERDEN,
GEREKEN HESABI SORACAĞIZ”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Çorum’un İYİ Parti ile ayağa kalkacağını söyledi.
İYİ Parti 3. Olağan İl Kongresine katılan ve burada partililere hitaben bir konuşma yapan Şahiner, dini kullanarak haksızlık, hırsızlık yapanları, kul hakkı yiyenleri, milleti aç ve sefil, gençleri işsiz bırakan yöneticileri sert dille eleştirdi.

Şahiner, “Müslümanız diyeceğiz, hırsızlık yapacağız, ezan okununca koşa koşa camiye gidip namaz kılacağız, sonra elimizi açıp ‘Allah’ım beni affet’ diye dua edeceğiz. Tekrar camiden çıkacağız, yine hırsızlık, fitne fesat yapacağız, sonra tekrar namaz kılıp, ‘Allah’ım beni affet’ diyeceğiz. Yok öyle yağma. Öyle Müslümanlık olmaz” diye konuştu.

ADAYLARLA BİRLİKTE
‘BERABERLİK’ MESAJI VERDİ
İYİ Parti İl Başkan Adayları Erkan Yıldız ve Muhsin Kocasaraç’ı yanına alan Şahiner, “hayırlısı neyse o olsun. Yönetime çalışacak arkadaşları yazın. Önümüzde milletvekilliği, cumhurbaşkanlığı, daha sonra da yerel seçimler var. Seçilecek yönetim bu seçimlerden başarıyla çıkmalı. Bizler de her zaman yanınızda olacağız” diyerek adaylardan birlik ve beraberlik içinde çalışma sözü aldı.

“BU PARTİ KOLAY KURULMADI”
Geçmiş dönemlerde İYİ Parti’ye salon dahi tahsis edilemediğini, verilse bile salonun elektriklerinin kesildiğini anımsatan Şahiner, “Geçmişte bırakın salon doldurmayı, salon bile vermiyorlardı. Zorla aldığımız salonların da elektriklerini kesiyorlardı. Meral Akşener’le birlikte çıktığımız bu yolda, belediyeler gideceğimiz yolları kazıyor, güzergahları değiştiriyorlardı. Bu parti kolay kurulmadı” dedi. Bugün tıka basa dolu bir salonda kongre yaptıklarının atını çizen Şahiner, bu durumun İYİ Parti’nin Çorum’da nerelerde olduğunun göstergesi olduğunu söyledi, tüm dava arkadaşlarına teşekkür etti.

KADINLARA YÜZDE 25 KOTA
Partinin kuruluş tüzüğünü hazırlayan kişiler arasında kendisinin de olduğunu dile getiren Şahiner, kadın kontenjanının önemine dikkat çekti. İYİ Parti’de kadınlara yüzde 25 kota verildiğini hatırlatan Şahiner, “Bayanlar olmazsa biz de olmayız. Bayanlar sahaya inmezse başarı olmaz. Kadınların çalışması partimiz açısından büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin büyük bir aile olduğunu vurgulayan Şahiner, “Bizleri, genel başkanımızı çeşitli ithamlarla, asılsız dedikodularla yıpratmaya çalıştılar. Genel Başkanımız Akşener sabretti, her şeye göğüs gerdi. Bizim asla belediye başkanı, milletvekili, bakan seçilmek gibi bir amacıyız yok. Tek amacımız milletimizin huzur ve refahını, ülkemizin aydınlık geleceğini sağlamak. Bu düzeni değiştirmek, parlamenter sisteme geçmek, Akşener’i Cumhurbaşkanı veya Başbakan yapmak. Bizler Atatürk yolunda giden Türk milliyetçileriyiz” diye konuştu.

“KUL HAKKI YİYENLERDEN HESAP SORACAĞIZ”
Şahiner, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Toplumun hali ortada. Milletimiz aç, sefil, perişan. Gençlerimiz işsiz. Üniversite mezunu binlerce işsiz var. Acı durumdayız. Anne ve babalar dişinden – tırnağından artırıp 4-5 yıl çocuk okutacak, mezun olduktan sonra ciğeri beş para etmez kişilerin kapısına gidip iş için ricada bulunacak. İşte biz bu düzeni değiştireceğiz. Kul hakkını durduracağız. Şu anki iktidar, bu kul hakkı ile, bu hırsızlıkla Allah’ın huzuruna çıkamayacak.
Müslümanız diyeceğiz, hırsızlık yapacağız, ezan okununca koşa koşa camiye gidip namaz kılacağız, sonra elimizi açıp ‘Allah’ım beni affet’ diye dua edeceğiz. Tekrar camiden çıkacağız, yine hırsızlık, fitne fesat yapacağız, sonra tekrar namaz kılıp, ‘Allah’ım beni affet’ diyeceğiz. Haşa Allah’ı işi gücü yok, durmadan seni affedecek. Yok öyle yağma. Öyle Müslümanlık olmaz.”

“DİNİ BİLE KENDİLERİNE GÖRE YÖNLENDİRİYORLAR”
Din alimi olarak bilinen ve verdiği ilginç fetvalarla dikkat çeken Hayrettin Karaman’ın; “Çalmış olduğun malın bir kısmını hayır kurumuna dağıtırsan geri kalan sana helaldir” şeklindeki sözünü eleştiren Şahiner, “Böyle bir şey olamaz. Bir belediye başkanının 250 milyon bütçesi olacak, alıp cebine koyacak. 50 milyonu camiye, hayır kurumlarına dağıtacak, kalan 200 milyonu cebe indirecek ve helal olacak. Bu mu Müslümanlık?
Dini dahi kendilerine yönlendirdiler. Türklük kelimesini resmi kurumlardan kaldırdılar. TC’leri dahi resmi dairelerden kaldırdılar. Cumhuriyeti kuran Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi bize kanlarıyla bedel ödeyerek teslim ettiler. Ama bugün basında, görsel medyada açıkça hakaret ediyorlar, kimse sesini çıkarmıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını ise bir kelime kullandı diye görevden almaya kalkışıyorlar” şeklinde konuştu.

“137 SORUŞTURMA GEÇİRDİM”
“Ben Sungurlu Belediye Başkanı olarak 137 soruşturma geçirdim, 22 mahkeme davası oldu. Hepsinden de tertemiz çıktım. Her ay müfettiş soruşturması, hepsinden tertemiz çıktım. Ben ve ekibim sizleri mahcup edecek, başınızı yere eğdirecek iş yaparsak Allah canımızı alsın dedik” diyen Şahiner, kul hakkı yiyenlere, milleti aç ve sefil bırakanlara bu meydanı bırakmayacaklarını söyledi.

ANADOLU KAPLANI İDİK,
ANADOLU KEDİSİ OLDUK
30 sene önce “Anadolu kaplanı” olarak tanımlanan Çorum’un şimdi “Anadolu kedisi” olduğunun altını çizen Şahiner, Çorum’un göz boyama olarak birkaç yatırım dışında hiçbir yatırım alamadığını, işsizliğin, göçün hat safhaya ulaştığını kaydetti.
Şahiner, “Milletimiz aç ama iktidar partisinin vekilleri utanmazca geziyor” diyerek milletin efendiliği eline alarak gereken hesabı sormasını istedi.
İYİ Parti’nin oy oranının şu an için anketlerde yüzde 22 olarak gözüktüğünü açıklayan Şahiner, “Onurlu şekilde mücadelemizi yapalım. İktidara geliyoruz. Kul hakkı yiyenlerden hesap soracağız. Çorum’da da bürokrasiye, yöneticilere, haksızlık yapanlara gereken hesabı soracağız. Allah o günleri gösterecek bize” diye konuştu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...