6 Ocak 2023 Haber Yayın Tarihi:

LÖSEV’DEN TOPLUMSAL
FARKINDALIK ÇALIŞMALARI

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Ankara Vakıf Merkezinden Sosyal Hizmetler Orta Anadolu Bölge Sorumlusu Ezgi Sena Dayan, Halkla İlişkiler Uzmanı Olcay Güdek ve Çorum Aile Komitesi Başkanı Sevim Özünel, Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’ni (HGYD) ziyaret ederek, vakıf çalışmaları hakkında bilgi verdi.
LÖSEV heyeti, HGYD Başkan Yardımcısı Hasan Karaoğlu ve Dernek Üyesi Karabey Cirkin ile bir süre sohbet ederek vakfın amacı, çalışmaları, projeleri hakkında bilgilendirme yaptı.
LÖSEV’in Bakanlar Kurulu kararınca kamu yararına çalışan bir hayır kuruluşu olduğunun altını çizen yetkililer, 1998 yılında kurulan ve 25 yıldır lösemili çocuklara hizmet veren, çocukluk çağı hastalıklarına karşı farkındalık yaratan, toplumu bilgilendiren bir kuruluş olduklarını dile getirdi.
Vakıf yetkilileri, “6 milyonu aşkın gönüllü ve bağışçımıza minnetlerimizi sunuyoruz. Yaptıklarımız 25. yılımız olan 2023 te yapacaklarımızın garantisidir.
Lösemi ve kanserin önlenmesi için verdiğimiz mücadeleye destek olabilirsiniz.
Bunun için gönüllü üyemiz olabilir, etkinliklerimize katılabilir ve projelerimizde bize yön verebilirsiniz” dedi.
HGYD Başkan Yardımcısı Hasan Karaoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, vakıf yetkililerine teşekkür etti, çalışmalarında başarılar diledi.

YENİ YILA MERHABA ETKİNLİĞİ
Bu arada LÖSEV, Çorum Dalgıçlar Otel’de “Yeni Yıla Merhaba” etkinliği düzenledi.
Çocukların gönüllerince eğlendiği etkinlik, yoğun ilgi gördü.

Düşünceni söyle, yorum yaz...