5 Ocak 2023 Haber Yayın Tarihi:

İYİ PARTİ ÇORUM İL
KONGRESİ 7 OCAK’TA


İYİ Parti 3. Olağan Çorum İl Kongresi, 7 Ocak 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
Çırağan Düğün Salonu’nda saat 13.00’de başlayacak kongrede önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız ve Av Muhsin Kocasaraç il başkanlığı için yarışacak.

ÖZSAÇMACI, GÖREVİ BIRAKIYOR
Mevcut İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 6 yıldır sürdürdüğü İl Başkanlığına tekrar aday olmayacağını ve yönetimi yeni seçilecek ekibe bırakacağını bildirdi.
Kongre ile ilgili bir açıklama yapan İl Başkanı Özsaçmacı, “Türk demokrasisine nefes aldıran kararlı yürüyüşümüz, parti içi demokrasinin toyu olan 3. Olağan İl kongremiz ile devam ediyor. Millet iradesinin mutlaklığına inanan insanlar olarak, parti içi demokrasi konusunda da aynı inanç ve kararlılığa sahibiz. Bu nedenle, her bir mensubumuzun irade ve tercihini saygıyla selamlıyorum. Bu vesile ile altıncı yılında bulunduğum il başkanlığını kongremizde yeni seçilecek olan yönetime bırakacağımı belirterek il başkanlığına aday olmadığımı belirtmek isterim. Bu süreçten sonra Genel Başkanımızın uygun göreceği her türlü göreve hazır olduğumu bildirerek partimin emrinde olduğumu kamuoyuna duyururum” dedi.
Kongrenin 7 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’de Çırağan Sarayı Düğün Salonunda yapılacağını bildiren Özsaçmacı, “Kongremiz, iktidar yürüyüşün en önemli merhalelerinden biridir. Kıymetlidir, kutludur” dedi.
Özsaçmacı, tüm partilileri ve Çorum halkını kongreye davet etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...