28 Aralık 2022 Haber Yayın Tarihi:

MADENCİLERE BİR DESTEKTE UGUR TÜRKMEN ‘ DEN

Uğur Türkmen “Gerekirse otobüs parasını cebimden karşılayacak, o emekçi kardeşlerimizi Ankara’ya dertlerini anlatmaya getireceğim” dedi.
İyi Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı hemşerimiz Uğur Türkmen, geçtiğimiz hafta işten çıkartılan 125 maden işçisinin haklı hak arayışlarında yanlarında olduğunu belirterek, “Gerekirse otobüs parasını cebimden karşılayacak, o emekçi kardeşlerimizi Ankara’ya dertlerini anlatmaya getireceğim” dedi.

Geçtiğimiz hafta işten çıkartılan 125 maden işçisine bir destekte, İyi Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Uğur Türkmen’den geldi. İşten çıkartılan tüm işçilerin hak arayışında yanlarında olunduğunun bilinmesini isteyen Türkmen, gerekli girişimlerde bulunarak seslerini daha gür duyurabilmeleri için çalışacağını belirtti.

Bu konunun siyaset üstü bir konu olduğunun da altını çizen Türkmen, “Bu kardeşlerimizin haklarını savunmak için milletvekillerimizle görüşerek konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) taşımalarını sağlayacağım. Bu zorlu kış aylarında işsiz kalan 125 maden işçimizin de maddi manevi yanındayım. Bu kardeşlerimizin yerinde herkes olabilirdi. Bu duruma hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğine inanan birisiyim. Bu kardeşlerimiz tüm haklarını alana kadar yanlarındayım. Gerekirse otobüs parasını cebimden karşılayacak, o emekçi kardeşlerimizi Ankara’ya dertlerini anlatmaya getireceğim” ifadelerine yer verdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...