4 Aralık 2022 Haber Yayın Tarihi:

CEYLAN’DAN ENGELLİ KREŞİ SÖZÜ

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, engelli çocuklar için Çorum’a engelli kreşi yaptırma sözü verdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen programda engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya gelen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, ailelerin sorunlarını dinledi. Bir engelli çocuk annesi, özellikle düğün, cenaze veya hastalık gibi özel günlerde engelli çocuklarını bırakabilecekleri, yatılı bir mekana ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, Milletvekili Ceylan’dan bu konuda destek istedi.
Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da engelli bireyler ve ailelerinin her isteğinin kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Bugüne kadar Çorum’a 28 Özel Eğitim Okul ve Merkezi yaptık. İlimizde 71 tane özel eğitim sınıfı, 243 tane destek eğitim odası, 19 evde eğitim alan öğrencimiz1486 kaynaştırma öğrencimiz bulunmaktadır. Bu talebinizi de çok önemsiyorum. Size Engelli çocuklarımızın hizmetine sunulacak bir engelli kreşi yapma sözünü de buradan veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi

Düşünceni söyle, yorum yaz...