18 Kasım 2022 Haber Yayın Tarihi:

SES – DİL REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILDI

Ses – Dil Rehabilitasyon merkezi son derece kapsamlı, deneyimli, uzman eğitimci kadrosuyla, Ulukavak mahallesinde açıldı.

Ses – dil rehabilitasyon olarak Örnek ve öncü kurum olacağız”

Kurum Müdürü Esin Kara açılışta yaptığı konuşmada, En güzel çözümler SES –DİL de başlar sloganı ile Kuruculuğunu Rıfat Emre KESKİN ve Fatih BOLAT’IN üstlendiği kurum Ulukavak Mah.Tekceviz 10.Sk. No: 12/1 ÇORUM Merkezinde eğitime başladıklarını kaydetti.

Kara, 2022-2023 yılında açtığımız Ses-Dil Rehabilitasyon Merkezi yaklaşık 550 m2 alan üzerine inşa edilmiş son derece kapsamlı ve uzman öğretmenleri, Fizik Tedavi Uzmanları, Psikolojik Danışmanları, Dil ve Konuşma Terapistleri ile Otizm Spektrum Bozukluğu Zihinsel Yetersizliği, İşitme Yetersizliği, Öğrenme Güçlüğü, Duyu Bütünleme alanında en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen bir kurum olarak eğitime başladıklarını dile getiren Kurum Müdürü Esin KARA konuşmasının devamında, “Özel gereksinimli bireylerin, toplum içindeki rollerini gerçekleştirebilen, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen işbirliği içinde çalışabilen ve çevresine uyum sağlayabilen üretici bir birey olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla Ses-Dil Rehabilitasyon Merkezi olarak yola çıktık ‘’ dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...