18 Kasım 2022 Haber Yayın Tarihi:

ÖZEL;”ÇORUM’U ÖZETLEDİM 10 YILDA KOSKOCA YALAN RÜZGARI DİZİSİ”

Çorum’da konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Çorum’un son 10 yılda yaşadıklarını bana özetleyin deseniz, Çorum dizi filmi olsa adı yalan rüzgarı olur. Çorum söz verilip te yapılamayan projeleriyle öne çıkıyor” dedi.

Açıklamalarına devam eden Özgür Özel, “Şeker Fabrikasını özelleştirme, pancar üreticisini özel bir şirketin insafına bırakma, kotaların bize yaptıkları ettikleri. AK Parti 81 ilde hayal kırıklığı yaratmış. Çorum kadar söz verip te tutulmayan başka memleket yok. Oyu alırken kepçeyle almışlar, Çorum’a verirken çay kaşığını çok görmüşler. Seçim gecesi Manisa’dan önce Çorum’un sonuçlarına bakacağım. Bunları gördükten sonra insan inanamıyor” dedi.

‘HASTALAR HASTANEYE GİDEMİYOR, EVDE SIRA BEKLİYOR’

Açıklamalarına devam eden Özgür Özel, “Yıllarca takip ettik 2019-2020 il başkanımız ve yöneticilerimiz İYİ Parti ile birlikte devlet hastanesinin önünde durdular ‘yapmayın, etmeyin, yıkmayın’ dediler.  Çorum milletvekilleri yıkıp seneye yenisin yapacağız dediler. Çorum Devlet Hastanesi gitti. Çorum Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi eksik uzmanlarla boğuşuyor. AK Parti diyordu ki: ‘Biz gelmeden önce hastanede kuyruk vardı’ şimdi hastaneye gidemiyorsun evde kuyruk var hastalar hastaneye bile gidemiyor. Evde bekliyorlar 182’den randevu almanın başında. Dün Çorum’da 8 ay öteye randevu verilen hastamız var. Kimse Çorum’da durmuyor. Yapılmayan Devlet Hastanesi inşaatı yüzünden insanlar büyük bir sıkıntı çekiyor” açıklamalarında bulundu. Özel, 2017’de yapılacak denilen Hitit Üniversitesi Güney Kampüsü sağlık kampüsü olacak diş hastanesi olacak, tıp fakültesinin bölümleri olacak. Daha temeli atılmamış. Söz verdikleri halde yapmadılar” ifadelerine yer verdi.

“ÇORUM SÖZ VERİLİP YAPILAMAYAN PROJELERİYLE ÖNE ÇIKIYOR”

Çok önemsediğimiz bir proje Osmancık Dutludere Barajı 2013’te bitecek diye namus sözü vermişler. Üstünden 9 sene geçmiş namus sözü orda duruyor. Baraj ortada yok. Yüzde 40 ı tamamlanmış yalan rüzgarı 2. Sayfa. Cumhuriyet Halk partisi olarak Çorum neyle öne çıkıyor dediğimizde söz verilip yapılmayan projeleriyle öne çıkıyor. Çorum Osmancık yolu, Çorum Mecitözü Yolu, Çorum İskilip- Tosya yolu, Çorum Ortaköy yolu, Boğazkale- Turhal Yolu, Çorum- İstanbul bağlantısını sağlayacak olan 40 Dilim Tüneli bunlardan birinin açılışına giden var mı? Hiç birisi yok. Projeyle bir firmaya yüzde 60 ödediniz.370 milyon liraya ihaleye çıktınız. 1 kat trilyon harcandı mı? Harcandı. Halen daha tünel ortada yok” açıklamalarında bulundu.

“ÇORUM’A HIZLI TRENLE GELDİM”

Açıklamalarına mizahsen hava katarak Çorum tren yolunu eleştiren Özgür Özel, “Ben Çorum’a gelirken seyahatte yanımda Ahmet Sami Ceylan vardı. Birlikte Ankara’dan hızlı trenle geldik. Yanımda Ahmet Sami Ceylan var. Onun yanında da Erdan Daşdan oturuyor. AK Parti İl Başkan Yardımcısı. O ‘bineceğim’ dedi. Ahmet Sami Ceylan ‘Seni bindirmem’ diyor. Niye binmesin adam dedim. ‘O eskiden MHP’liydi. ‘Tren yolunun geleceğine inanmıyordu’ dedi.  Tren tıklım tıklım yer yok neden biliyor musunuz? Acemi birliğinde yemin töreni var bütün aileler hızlı trene binmiş yemin törenine geliyor. Şimdi Çorumlular biliyor hızlı tren diye bir şey yok. Acemi birliği de yalan olmuş. O yüzden ben Sayın Ahmet Sami Ceylan ile yan yana oturamadım. Ama onlar dönemin MHP İl Başkanıyla AK Parti binasında yan yana oturmuş hızlı treni konuşuyorlar. Böyle bir yalan olur mu? Çorumlulardan nasıl oy isteyeceksiniz merak ediyorum. O trene binebilseydim. Yanımda hoca olurdu “Polis Moral Eğitim Merkezi’nde eğitim vermeye gidiyorum” derdi. Onunda sözünü verip temel atmamışlar. Polis Moral Eğitim Merkezi yok. Sosyal konut sözü vermişler oda yok” diyerek sosyal konut projelerinin şartlarını değiştirecek kanun teklifi verdiklerini kaydetti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...