11 Kasım 2022 Haber Yayın Tarihi:

VAR, ” 20 YILDIR ÜLKEYİ SATA SATA BİTİREMEDİLER”


CHP, İskilip İlçe Başkanlığının talebi ile partinin Eğitim Görevlisi Aslan Kaya tarafından Öbek eğitimi verildi.
CHP PARTİ Eğitim Görevlisi Aslan Kaya tarafından cuma günü saat 14.00’de İskilip İlçe binasında verilen ÖBEK eğitimine çoğunluğu kadın 50 kişi katıldı.
Yaklaşan seçimlerde nelerin yapılması ve nelerin yapılmaması gerektiğinin anlatıldığı öbek eğitiminde CHP İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var bir konuşma yaptı.
Var, konuşmasında Cumhur ittifakının ülkeyi getirdiği son hallerden bahsetti.
Yusuf Var, konuşmasında,‘’ Önümüzde bir seçim var. Bu seçim Türkiye’nin son şansı olma ihtimali en yüksek bir seçimdir. Ülkemiz 20 yıldır AKP tarafından batağa sürükleniyor. Bu içinde bulunduğumuz vahim tabloyu hepimiz görüyor ve yaşıyoruz. Halkımız çok büyük bir sıkıntı içerisindedir. Bu durumdaki halka yol göstermek ve seçenek olmak bizim görevimizdir. Nitekim AKP‘nin %50’lerde ki oyunun % 30’ların altına düşmesi halkımızın AKP’ye verdiği desteği geri çektiğinin bir göstergesidir. Türk halkı umut olarak bizi yani CHP ve Altılı masayı görmektedir. Öyleyse, bizlerin bu umudu kırmamamız lazım. Onun içinde bizler Bu günden başlayarak geçmişten bu güne kadar seçimde ne yapmalıyız bu gün bunu çalışıyoruz. Bu gün ki toplantımızın amacı budur. Seçimden sonraki görünen o ki biz 6’tılı asa olarak iktidarız. Türk halkı bizi iktidara götürecek. Tabi ki bizler çalışırsak gayret gösterirsek ve çaba sarf edersek. Halkımız teveccühüne mazhar oluruz. O zaman ne yaparız bu konuda ilçemizde AKP’nin halkı yanıltıcı söylemlerini duyuyoruz. Diyorlar ki, ‘’ Bunlar iktidara gelirse bizim yaptıklarımız yatırımları yok edecekler. Yarım kalan işlerimizi yüz üstü bırakacaklar.’’ Bu söylemler tamamen yalan ve düzmece laflardır. Biz iktidar olduğumuzda onların yarım bıraktığı işleri tamamlamak bizlere nasip olacaktır. Gerçi bunların 20 yıllık iktidarlığı döneminde ülkeyi işsizliğe açlığa sefalete uğrattığından başka bir şeyleri yoktur. Cumhuriyet kazanımlarını 20 yıldır sata sata bitiremediler. Düşünün AKP İlçemize 20 yılda ne yaptı. Sulama göleti yaptı kanaletleri yapılmadı onu da bizler yapacağız. İlçemize yaptıkları bir yüksekokul binası var yarım duruyor öğrenciler iş hanının bir katında üniversite eğitimi alıyor. Fazla söze hacet var mı?’’ dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...