10 Kasım 2022 Haber Yayın Tarihi:

“Ulu Önder Atatürk, miras bıraktığı
ilkeleriyle yolumuzu aydınlatıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerinin sonsuzu kadar bekçisi olacaklarını vurgulayarak, “O’nun miras bıraktığı ilkeleri, kararlılığı, mücadele anlayışı, eserleri yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” dedi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, ilke ve devrimleri hâlâ bugün milyonların kalbinde yaşıyor ve yaşayacaktır” ifadesini kullandı.
Tahtasız, “10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yolumuzu da, kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı bütün güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir” şeklinde açıklamada bulundu.
Atatürk’ün fikirleri ışığında kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını ifade eden Tahtasız, “O’nun muasır medeniyetler seviyesindeki bir Türkiye hayali, bugün attığımız ve atacağımız her adımda ilkemiz olmaya devam ediyor” dedi.
Tahtasız’ın 10 Kasım mesajı şöyle:
“Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 84. yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum.
Gençlik yıllarından itibaren demokrasi düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesi verdiğimiz bugünlere de ışık tutmaktadır. O’nun eşsiz devrimci fikirleri ile aydınlattığı bu yolun sonunda, inanıyorum ki ülkemiz, bağımsız yargı ve eksiksiz bir millet egemenliğine kavuşacaktır. Cumhuriyetin fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür evlatları, ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlık ile perçinleyecek, liyakat esasına dayalı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti tüm ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin II. yüzyılında hayata geçirilecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 84. yıldönümünde Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...