10 Kasım 2022 Haber Yayın Tarihi:

İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE’DE ‘ERKAN YILDIZ’ YENİDEN ADAY

İYİ Parti Çorum İl Teşkilatı’nda olağan genel kurul süreci devam ederken, 27 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan Merkez İlçe Teşkilatı’nın genel kurulunda ilk aday mevcut Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız oldu.
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız, akşam saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyerek 27 Kasım 2022 günü yapılacak kongrede ekibi ile birlikte aday olduğunu duyurdu.
Genel Merkezin kararı uyarınca bugüne kadar Oğuzlar, Dodurga, Boğazkale, Alaca, Mecitözü, Ortaköy, Kargı, İskilip, Bayat, Laçin, Osmancık ve Uğurludağ ilçe kongrelerini tamamladıklarını hatırlatan Erkan Yıldız, 12 Kasım 2022 günü Sungurlu kongresinin ardından 27 Kasım 2022 günü de Merkez İlçe Kongresi ile sürecin tamamlanacağını ve İl Kongresi’nin tarihinin ise Genel Merkez tarafından belirlendikten sonra açıklanacağını bildirdi.
İYİ Parti İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İl ve Merkez İlçe yöneticileri ile birlikte düzenlediği toplantıya 10 Kasım 1938 günü yaşamını yitiren Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, tek Başkomutan, ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve rahmetle andığını dile getirerek “Sen rahat uyu Paşam. Evlatların burada” dedi.
Çorum’da İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevini 4 yıldır yaptıklarını ve önümüzdeki süreçte yönetimi ile birlikte büyük başarılara imza atacaklarını kaydeden Erkan Yıldız; “Çorum’un tüm köy ve mahallelerine hakim bir ilçe başkanıyım. Çorum’un tüm sorunlarını çok iyi biliyorum. Şu anda güzel şehrimiz taraflı bir şekilde yönetilmekte, mahalle ve köylere eşit hizmet gitmemektedir. Gün sandıkta hesap sorma, birlik olma günüdür. Masaların altında ittifak arayanlar açık ve net bir şekilde bir takım pazarlıklar yapmaktadır. Bu dönemde dönen dolaplara Çorumlular dur diyecektir. Bilgi ve tecrübem ile bazı fedakarlıklar yaparak tekrar Merkez İlçe Başkanlığı’na adayım. 27 Kasım 2022 günü Devlet Tiyatro Salonu’nda yapılacak olan 3. olağan Merkez İlçe Kongresi’ne tüm Çorum halkını, delegelerimizi, parti üyelerimizi davet ediyorum” diye konuştu.
Erkan Yıldız’ı tebrik ederek başarılar dileyen İl Başkanı Özsaçmacı da İYİ Parti’de devam eden kongre sürecine değindi. Son dönemde partilerine büyük bir teveccüh olduğunu, önümüzdeki günlerde bazı ilçelerin Belediye Meclis üyeleri de dahil çok sayıda katılım olacağını dile getirdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...