10 Kasım 2022 Haber Yayın Tarihi:

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Demokrat Partiden 10 Kasım Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Atatürk’ün son komaya girişini Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Hasan Rıza Soyak anlatıyor. Özel hekimi Prof. Dr. Neşet Ömer İrdelp Atatürk’ten dilini uzatmasını istiyor ama Atatürk dilini içeri çekiyor. Kafasını sağa çevirip, biriyle konuşur gibi “Aleykümesselam” diyerek 8 Kasım 1938 saat 19.00 da komaya giriyor. Vefat edene kadarki 38.5 saat boyunca konuşmuyor. İşte Atanın son sözü, Atatürk’e dil uzatanlar ve onun emekleri ile var edilmiş değerleri yok etmeye çalışanlara bu son söz en net cevap olacaktır.
Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet DAMAR, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün her sözü fevkalade ehemmiyetlidir, ancak benim hayat felsefemde etki bırakan şu sözü olmuştur. ” Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.” Bizde inandığımız ilke ve doğrular için durmadan çalışacağız dedi.
“İstiklal Mücadelemize önderlik eden, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Komutan, Müstesna Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. Azmi ve cesareti ile milletine liderlik ederek yaşadığı döneme damga vuran Atatürk; yokluklar ve zorluklar içerisinde verdiğimiz İstiklal ve İstikbal mücadelesi yolunda milletiyle birlikte omuz omuza vererek, karşısına çıkan tüm güçlükleri aşmayı başarmış, kurduğu Cumhuriyetle birlikte Ülkemizin her alanda ilerlemesini sağlamış büyük bir devlet adamıdır.
Vatan sevgisi, çalışma azmi ve Türk milletine olan sarsılmaz güveni ile bizlere aydınlık bir geleceğin kapılarını açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en zor anlarda dahi, milletine olan güveninden zerre kadar şüphe etmeden, güçlüklerin üstesinden gelinebileceğini en iyi şekilde göstererek, hayatını milletine adayan bir liderdir.
Yüce Türk Milleti hiçbir zaman Ata’sını, O’nun ilkelerini ve aziz hatırasını unutmamıştır ve unutmayacaktır. 10 Kasımlar Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın ve bir kez daha anlamanın günleridir.
Bugün bizlere düşen asıl görev, tıpkı milli mücadelede olduğu gibi, bugünde ülkemizin içinde bulunduğu kötü yönetimden kaynaklı buhranlı havadan ülkemizi kurtarmaktır.
Bugün bizde şiar olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.” sözünü il yönetimimize bir gaye olarak belirledik ve bu amaçla ülkemizi adalet başta olmak üzere demokratik, ekonomik, sosyal, kültürel, hukuksal, askeri ve teknolojik her alanda muasır medeniyetlerin var olduğu noktalara ulaştırmak ve daha ileriye götürmek için çok çalışacağız.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve milletimizin unutulmaz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Orta Asyadan çıkıp Anadolunun kapısını açan Alparslan’dan günümüze kadar, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ediyorum.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...