30 Ekim 2022 Haber Yayın Tarihi:

CHP’DEN CUMHURİYETE YAKIŞAN BALO


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Örgütü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. yılı nedeniyle Cumhuriyet Balosu düzenledi. Yoğun bir katılımın olduğu balo, renkli görüntülere sahne oldu.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. yıldönümü nedeniyle düzenlenen Cumhuriyet Balosu, Yıldızpark’ta gerçekleştirildi.
Geceye ünlü sanatçı Ali Ekber Eren’in konseri damga vurdu. İki salonun birleştirildiği ve yaklaşık 1500 kişilik katılımın sağlandığı gecede cumhuriyet coşkusu yaşandı.
Baloya CHP Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi Onursal Adıgüzel ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de katıldı. Etkinliğe ayrıca Türk Halk Müziğinin ünlü sanatçısı Ali Ekber Eren de türküleriyle renk kattı.
Programın organizesi ise İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Milletvekili Tufan Köse ve Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ile parti yöneticileri tarafından yapıldı.
Salonun tamamen dolduğu etkinlik, oldukça coşkulu ve görkemli geçti. Saygı duruşu ve öğrencilerle birlikte İstiklal Marşının okunması ile başlayan gecede sırasıyla CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi Onursal Adıgüzel birer konuşma yaptı.
Öğrencilerin koro halinde şarkıları ve yerel sanatçıların konseri ile renklenen gecede halaylar çekildi.
Türk Halk ve Özgün müziğin sevilen sanatçısı Ali Ekber Eren ise türküleriyle katılımcılara zaman zaman duygu dolu, zaman zaman da hareketle saatler yaşattı.
Katılımcıların ellerinde Türk bayrakları ile eşlik ettiği gece, cumhuriyetin şanına yakışır bir şekilde tamamlandı.
Gecenin sonunda Cumhuriyet Bayramının 99. yılı anısına pasta kesilirken, konuklar ise hep birlikte halaya eşlik etti.
Gecede ayrıca hediye çekilişi yapıldı. Mimarlar Odası Çorum İl Temsilcisi ve önceki dönem Belediye Meclis Üyesi Hasan Levent Çöphüseyinoğlu ise kendisine çıkan tableti öğrenciler için bağışladı.
Baloya CHP Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi Onursal Adıgüzel, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, 22. Dönem Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, CHP ilçe başkanları, il ve merkez ilçe yönetimi, gençlik ve kadın kolları yöneticileri, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, esnaf odası başkanları, muhtarlar, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...