15 Eylül 2022 Haber Yayın Tarihi:

ÖZSAÇMACI:‘BECERİKSİZ İKTİDAR ÇİFTÇİYİ, MİLLETİ MAĞDUR ETTİ’

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, “Çiftçinin ayçiçeğini ödeyemeyen iktidar hızlı tren mavrası atıyor” dedi.
Özsaçmacı, çiftçinin iktidar partisi tarafından mağdur edildiğini ifade ederek, “Devleti yöneten iktidar liyakatsiz ise bugün yaşadığımız çiftçilerimizin sıkıntısı bugünkü iktidarın beceriksizliği ve çiftçilere olan düşmanlığıdır” ifadesini kullandı.
Ayçiçeği üreticilerinin mağduriyetine dikkati çeken Özsaçmacı’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Çiftçinin ayçiçeğini ödeyemeyen iktidar hızlı tren mavrası atıyor.
Çoruma bakan geldi, elinde haraç mezat alınmış çekirdeği çitleye çitleye mavra yaptı…
Aslında fiyat belirsiz değildir, bellidir. Çorum çiftçisi cezalandırılmaktadır. Çorum çiftçisini sarı öküz hikâyesine döndürerek her geçen gün elinden kaynakları alınmıştır.
Devletimiz bu denli yönetilemez hale hiçbir dönem gelmemişti. Devlet milletini mağdur etmez, ettirmez. Devleti yöneten iktidar liyakatsiz ise bugün yaşadığımız çiftçilerimizin sıkıntısı bugünkü iktidarın beceriksizliği ve çiftçilere olan düşmanlığıdır.
Ak Parti iktidarı; uğruna her şeyi verecekleri o koltukları kaybetmekten korkuyorlar. Kurdukları rant düzeninin dağılmasından korkuyorlar. Maskelerin düşmesinden, saraydaki sefanın bitmesinden korkuyorlar. Ne kadar beceriksiz olduklarının yazılmasından, ülkemize ne büyük kötülükler ettiklerinin çizilmesinden, kapı arkalarında döndürdükleri dümenlerin, açığa çıkmasından korkuyorlar. Artık öyle bir panik halindeler ki; İstedikleri kadar uğraşsınlar.
Yönetemiyorsunuz çiftçiyi mağdur ettiniz. Yönetemiyorsunuz milleti mağdur ettiniz. Yönetemiyorsunuz yandaşınızı ihya ettiniz. Yönetemiyorsunuz rantiyeciye çiftçiyi ezdirdiniz.
Kıymetli çiftçi kardeşlerim: bu yağma iktidarından kurtulmamıza çok az kaldı. Güne bakan çiçeğiniz gibi güneşe bakacağınız İYİ Parti güneşine bakacağınız günlere az kaldı.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...