11 Eylül 2022 Haber Yayın Tarihi:

40 YILLIK HASRET, ÖZLEM GÖZYAŞLARI İLE SON BULDU


Kırk yıl önce mezun oldukları okulda ülkenin birçok ilinden ve Almanya’dan bir araya gelen köy öğrencileri kendilerini mezun eden öğretmenlerini çiçeklerle karşıladılar.
Çorum-Alaca İlçesi Büyük Camili Köyü ilköğretim okulundan 1982-83 yılında mezun olan Hüseyin Ateş, Çetin Öksüz, Ercan Özhan, Ünal Danacı, Satı Özbek ( Deli), Haşim Öksüz, Beyhan Yıldırım (Taburoğlu), Sultan Rüzgar (Arkın), Ulusoy Çelik Hüseyin Aslan ve Bediha Oymak (Öğretir) ilk okulda öğretmenleri Galip Bek tarafından çektirilen siyah beyaz bir resimle yola çıkarak öğretmenleri Hamdi- Kamile Anar’ı köy girişinde çiçeklerle karşıladılar. Duygusal anların yaşandığı karşılaşmada Hamdi Anar ve Kamile Anar öğrencilerine hasretle sarılırken göz yaşlarına hakim olamadılar. Ellerin öpüldüğü sahneler ise görülmeye değerdi.
ÖNCE ANI RESMİ SONRA OKUL GEZİSİ
Camili Köyü İlköğretim oklu merdivenlerinde anı resmi çektiren ekip daha sonra derslikleri gezerek anılarını tazelediler. Öğrenci ve öğretmenler dersliklerde yaşadıkları unutulmaz anılarını dile getirerek maziye gittiler. Öğrenci yetiştirdiği okulun virane halini gören öğretmenler duygu dolu anlar yaşanmasına vesile oldular.
KARA BABA TÜRBESİNDE MUTLULUK GÖZYAŞI VE HALAY VARDI
Camili köyü arazisinde bulunan KARABABA Türbesi mesire alanına giden gurup önce mangal yaptılar sonra okullarında olduğu gibi sıra türküsü söylediler.
GALİP ÖĞRETMEN DERS VERMEYE DEVAM ETTİ
Öğrencilerinin davetine eşi CHP İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, kızı ve minik torunu ile icabet eden Galip Bek Öğretmen pik alanında da öğrencilerine ders anlatmaya devam etti.
Öğretmenler ders verirken öğrencileri ve öğretmenler göz yaşlarına hakim olamadılar.
Galip Bek,‘’ Öğretmenler öağrencilerine ders anlatmayı bırakmamalıdırlar. Şu an çok duygulandım. 40 yıl önce ailelerinin çiçekleri olarak bizlere teslim ettikleri çocuklar bizim çiçeklerimiz olmuşlardı. Şim ise onlarında çiçekleri var. Burada olmaktan onur duydum. Geçmişimi yaşadım’’dedi.
GELECEK YILADA BEKLERİZ HOCAM
Öğrenci arkadaşlarını bir araya getirerek öğretmenleri Kamile- Hamdi Anar ve Galip Bek öğretmenlerine geçmişe bir yolculuk yaptıran Ulusoy Çelik , ‘’ Şu an aramızda olamayan sınıf arkadaşlarımızla inşallah seneye daha kalabalık bir öğrenci topluluğu ile öğretmenlerimizi karşılayacak ve ilkokul anılarımızı tazeleyeceğiz” dedi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...