31 Temmuz 2022 Haber Yayın Tarihi:

“AK PARTİ’NİN HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASINA İNANAN KALMADI”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, birçok alanda 2023 hedefleriyle milleti oyalayan AKP iktidarının, 22 yılda yapamadığını 5 ayda yapacağını iddia ederek yine oyalama – kandırma çabasına düştüğünü belirtti.
Özsaçmacı, “Yetmedi 2053, 2071’den bahsettiler. Yakında kahve falı da bakmaya başlarsa hiç şaşırmayın” dedi.
Ak Parti’nin ‘Hisseli Harikalar Kumpanyasına’ inanan kalmadığını dile getiren Özsaçmacı, “2023’e 5 ay kala bugünün Türkiye’sinde milletimiz ekmek ve yağ kuyruğunda bekliyor, domatesi, biberi taneyle alıyor, evinde huzursuz oturuyor” ifadesini kullandı.
İYİ Parti İl Başkanı Özsaçmacı’nın konuyla ilgili değerlendirmesi şu şekilde:

“SIRADA KAHVE FALI MI VAR?”
Kendisi beceriksizliklerinin üstünü örtmek için sürekli olarak konuyu geçmişe getirip, dikkat dağıtıp gündem saptırırdı. Enflasyon son 22 yılın zirvesini gördü. ‘Faiz sebep enflasyon sonuç’ teorisi ellerinde patladı. Türkiye Ekonomi Modeli dedikleri sözüm ona model de tüm bunlara tüy dikti. Ak Parti’nin ‘Hisseli Harikalar Kumpanyasına’ inanan kalmadı.
2023’e 5 ay kalmış ama bu arkadaş 22 yılda yapamadıklarını 5 ayda yapacaklarını iddia etmeye başladı. Yetmedi 2053, 2071’den bahsetti. Yakında kahve falı da bakmaya başlarsa hiç şaşırmayın. Eğer Çoruma dair bir vizyon ortaya koymak istiyorsan ilk önce bugünün sorunları çöz. Biz o sözleri yıllar önce de dinledik. ‘Büyük Türkiye, Büyük Güç, Hedef 2023’tü değil mi? Hey gidi hey. 2023 için neler vaat ediyordun neler.

“SİZİ UÇURACAĞIM” DEDİ,
UÇTUK GİDİYORUZ…
2023 hedeflerin yalan oldu muhterem. Ak Parti bu vaatlerinden birini yaptı. ‘Anayasayı değiştireceğim’ Sizi uçuracağım demişti, uçtuk gidiyoruz. Kendini başkan, bu ucube sistemi de Türkiye’nin başına bela etti. 2023 hedeflerini tutturamadılar ama mesela ‘Saray yapacağım’ dememişlerdi ama yaptılar. Milletimiz artık bu masalları dinlemiyor.
Danışmanlarının elinde oyuncak olanlara artık kimse inanmıyor. 2023’e 5 ay kala bugünün Türkiye’sinde milletimiz ekmek ve yağ kuyruğunda bekliyor, domatesi, biberi taneyle alıyor. Evinde huzursuz oturuyor.

DÜNYANIN MERKEZİYİZ AMA
HAVAALANI YOK, DEMİRYOLU YOK
Biz diyoruz ki Dünyanın merkezi Çorum diyerek övünüyoruz… Meğer kendi kendimize mutlu oluyormuşuz. Çorum dışından tanıdıklarımıza böbürlenerek anlattığımız Dünyanın merkezi ifadesinden sonra nasıl merkezmiş yahu bir havaalanı yok bir demiryolu yok he he diyerek gülüyorlar. Sayenizde Çorum’u mukallit ettiniz. Bu sizin eseriniz eğleniyor musunuz?

MASALDAN BIKTIK ARTIK
Ak Parti Çorum Milletvekilleri sizin masallarınızı çok dinledik ama anladık ki siz bütün bunları Çorum’a için bir vizyon olarak değil iktidarınızı ayakta tutmak için söylemişsin. Bu yalan dolan sistemi başımıza bela etmek için düpedüz yalan söylemişsiniz. Milletçe bu masallardan bıktık, usandık. Milletin için ne çıkın kendi mensuplarınızın dükkânlarında fotoğraf çektirip sözde esnafın içindeyiz pozu vererek yalanlarınızla yaşamaya alışmışsınız.

KENDİLERİNDEN BAŞKA HERKES SUÇLU
Hodri meydan. Getirin sandığı kararı milletimiz versin. Hedef, vizyon nasıl olurmuş size sandıkta öğretelim.
Sorumluluk almak yerine beceriksizliklerinizi faiz lobilerine, üst akıllara, dış güçlere havale ettiniz. Orayı kurutunca bu defa vatandaşa sardılar. Kendilerinden başka herkes suçlu. Herkes terörist, hain, nankör oldu ama AK Parti hep ak kaşık olarak kaldı. Bugün geldiğimiz noktada suçlayacak kimseleri kalmadı. İlk sandıkta kim suçlu kim suçsuz göreceğiz. Sandık gelecek milletimizin çelikten iradesi, Türkiye’nin düşürüldüğü durumun faturasını gerçek sorumlusuna kesecek.

ENKAZI KALDIRACAĞIZ
Allah’ın izniyle Ak Parti’nin neden olduğu enkazı biz kaldıracağız. Ak Parti iktidarının 22 yıllık eseri olan yoksulluğa, kronikleşen umutsuzluğa ve öğrenilmiş çaresizliğe memleketimizin her yanında şahit olmaya devam ediyoruz.
Bu haram düzenini kuranlara da, bu adaletsiz düzenin, bekçiliğini yapanlara da, bu çarpık anlayışın parçası olanlara da; yazıklar olsun! Bu milletin hakkı hepinize; haram, zehir, zıkkım olsun!
Arkamızda, milletimizin desteği, aklımızda, güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye hedefiyle; kalbimizde Atatürk’ün vizyonu, önümüzde cumhuriyetimizin ışığıyla; yılmadan, yorulmadan, dinlenmeden çalışarak, milletimizi, yeniden demokrasiyle buluşturmaya geliyoruz. Ülkemize hak ettiği itibarını, yeniden kazandırmaya geliyoruz. Gönüllere şenlik olmaya, cumhuriyete layık olmaya geliyoruz! El ele, kol kola, hep beraber, memleketimize huzuru getirmeye geliyoruz! O güneşli ve kutlu güne az kaldı.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...