27 Temmuz 2022 Haber Yayın Tarihi:

ÖLÜM KAVŞAĞINDA EYLEM VARDI

Geçtiğimiz günlerde çevre yolunda vincin kaldırımda yürüdükleri sırada çarpması sonucu feci şekilde can veren anne kızın ardından kazanın olduğu yerde eylem yapıldı..

Çevreyolunda 2 yıl önce babasını kaybettiğini belirten Ulukavak Mahallesi Yaşatma Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Kılıç, muhtarların eyleme katılacağına dair söz verdiklerini ancak katılmadıklarını belirterek, muhtarlar kişiliklerini siyasilere teslim etmişler. Muhtarlıklar rant yeri değil. Çocuklarını işe yerleştirme yeri değil. Ticarethane değil, halka yapılan hizmetin temsilcilikleridir” dedi.

Kazada annesi ve kardeşini kaybeden Cafer Kılıç ise konuşmasında bölgeye üst geçit yapılmasını isteyerek, “yapılmazsa daha çok canlar yanacak” dedi.

Hayatını kaybeden iki kadının akrabası olduğunu söyleyen ve Almanya’da geldiğini dile getiren Suna Yüksel ise eyleme fazla kişinin katılmamasını eleştirerek “Suriyelileri toplayacağınıza insanlarınıza bakın. Çorumlu olarak demek ki 100 kişiymişiz” şeklinde ifadede bulundu.

Eylemde konuşan Hatice Yüksel ise kazanın ardından geriye iki çocuk kaldığını anlatarak, “Belediye başkanımız nerede. Fuarlarda konserlerde geziyor. Konsere 10 bin kişi gidiyor nerede bu millet oynamayı gülmeyi biliyor. Belediye başkanı yardım ederken iyi oluyor bedava ekmek soğan var desek gelirler” şeklinde ifadede bulundu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...