24 Temmuz 2022 Haber Yayın Tarihi:

EPİLEPSİ VE YAŞAM DERNEĞİ, EĞİTİME AĞIRLIK VERİYOR


Epilepsi ve Yaşam Derneği Kurucusu ve Başkanı Ebru Öztürk ile Epilepsi ve Yaşam Derneği Çorum İl Temsilcisi Kubilay Araz, Dünya Beyin Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
Ebru Öztürk ve Kubilay Araz, “2003 yılından bugüne, ülkemizin tek epilepsi hasta derneği olarak epilepsililere, eğitsel, sosyal, psikolojik, hukuki olarak elimizden geldiği kadar destek vermeye çalıştık. Epilepsililerin tek derneği olarak, ülke çapında gerçekleştirdiğimiz seminerler, sempozyumlar, paneller, parklarda açılan stantlar, engelli fuarları, ilk-orta ve yüksek lisans öğrencilerine anlatımlar ile halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz” dedi.
Öztürk ve Araz, “Geçen yıl çıkan ilk yönetmelik ve ilk protokolden sonra, bu sene ilk gala, ilk tiyatro, ilk dans gösterisi, ilk karikatür çalışması gibi sosyal etkinliklere çalıştayı da eklemek için, Sivil Toplum Genel Müdürlüğü’ne projemizi sunduk. Sivil Toplum Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı’nın olumlu yaklaştığı çalıştay için, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden haber bekliyoruz. En büyük sorunumuz, yaptığımız çalışmalar için bağlı olduğumuz uluslararası kurum olan IBE, ayrıca Fas, İran epilepsi dernekleri tarafından takdir edilip, Arjantin ve Amerika tarafından program yapılması önerilen dernekken, ülkemizde hâlâ resmi daireler, halk ve basın tarafından yeterince duyulmamamız düşündürücü. Epilepsiyi kabullenebilen kişiler, büyüyen güç birliği, bilinçlenen halkımızla, çok daha güzel günlere yelken açacağız. Bilinçli ve empati yapılabilen günlere en kısa sürede ulaşmak dileğiyle, tüm halkımıza ve basın mensuplarımızı saygı ile selamlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...