22 Haziran 2022 Haber Yayın Tarihi:

KÖY EBELERİNİ İLÇEDE UNUTTULAR

Pandemi ile ilgili yoğunluk gerekçe gösterilerek il ve ilçe merkezlerine getirilen köy sağlık ocaklarındaki ebeler eski görev yerlerine dönmediler.

Yaptığımız araştırmalar neticesinde İl sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi yoğunluğunun yaşanması ile birlikte eleman açıklığının giderilmesi ve sağlıkta kaos yaşanmaması için yapılan çalışmalar nedeniyle Oğuzlar İlçesi Kayı ve Ağaççamı köyü Sağlık Ocaklarında görevli ebe çiğdem Kaplaner ve Sıdıka Yerli Oğuzlar ilçe Hastanesi Müdürü Murat Karaman tarafından önerilmiş sağlık müdürü Ömer Sobacı tarafından da görevlendirilmişti.

Pandemi sona erdi ama ebeler bir türlü görev yerleri olan Kayı ve Ağaççamı Köy Sağlık Ocaklarına Dönmediler.

Haber merkezimize ulaşan bazı köylüler ise durumdan oldukça rahatsız.

‘’ Pandemi döneminde köyümüzde görev yapan ebelerimizden hizmet alıyorduk. Pandemi hızlandı ebelerimizi İlçeye aldılar. Bizler en ufak bir sağlık işleminde ilçeye gitmek durumunda kalıyoruz. Bizim köyümüzdeki sağlık ocağı kapalı kalıyor. Şimdi ise pandemi bitmesine rağmen ebelerimiz köyümüze dönmedi. Sanırız ebelerimizi ilçede unuttular. Ya da bizim köyleri unuttular. Ebelerimizin bir an önce görev yerlerine dönmelerini bekliyoruz’’ dediler.

Düşünceni söyle, yorum yaz...