22 Haziran 2022 Haber Yayın Tarihi:

EROL OLÇOKTAN 800 KUTU ‘LYRİCA’ KAYBOLMUŞ!

Haberci19 ; ÖZEL HABER

Cuma ŞAHİN

Çorum polisinin geceli gündüzlü sürdürdüğü uyuşturucu mücadelesinde binlerce kutu ele geçirirken, uyuşturucunun elde edildiği adreslerde ilginç yerler çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda Çorum Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ve Narkotiğin uyuşturucu satıcılarına karşı yaptığı operasyonlarda binlerce kutu ‘LYRİCA’ isimli uyuşturucu hap ele geçirilmiş ve akabinde 20 torbacı yakalanarak gözaltına alınmıştı.

‘BEN BU HAPLARI HASTANEDEN ELDE ETTİM’

Edinilen bilgiye göre Yapılan operasyonlar sonrasında emniyette ifadeleri alınan torbacılardan bazıları üzerlerinde, evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen ‘LYRİCA’ isimli uyuşturucuyu Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden para karşılığı elde ettiğini söylemişti.

Bu ifadeler ışığında araştırmalarını bu yönde değerlendiren güvenlik güçlerinin onlarca kişinin ifadesine başvurduğu öğrenildi.

800 KUTU LYRİKA KAYIP

Yaptığımız araştırmalar sonrasında Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden 800 kutu ‘LYRİCA’ isimli uyuşturucu hapın kayıp olduğu iddialarına ulaştık.

KAYIP HAPLAR 1 MİLYON TUTUYOR

Yaptığımız araştırmalar sonrasında hastaneden kaybolduğu iddia edilen ve akabinde yakalanan uyuşturucu satıcısının verdiği ifadede adı geçen ‘LYRİCA’ isimli ilaçların piyasa değerinin 1 milyon lira değerinde olduğu sanılıyor.

YETKİLİLER, SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Konu ile ilgili görüştüğümüz yetkililer olayı doğrularken, hastane eczanesinden  ‘LYRİCA’ isimli ilacın kaybolma ihtimalinin olmadığını, böyle bir bulguya yaptıkları araştırma sonrasında ulaşamadıklarını belirttiler.  Konuyla ilgili Sağlık müdürlüğünün soruşturma başlattığını ve halen devam ettiğini söyledi.

EMNİYET VE SAVCILIĞIN SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

YÜZLRECE KİŞİ İFADE VERECEK

Konu ile ilgili görüştüğümüz Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesi yetkilisi, olayın doruluğunun çok yönlü araştırıldığını teyit etti. Öte yandan Çorum Emniyet Müdürlüğünün ve Cumhuriyet Savcılığının konuyla ilgili araştırmalarının devam ettiğini gerçeklerin önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağını belirtti.

Lyrica haplarının tek hekimle yazılamayacağını, Yeşil reçete ile birden fazla hekim tarafından yazılabildiğini belirten yetkili, hastalara yazılmış fakat hastaya verilmemiş olabileceğini belirtirken ifadelerine başvurulan görevli ve hasta sayısının yüzleri bulabileceğini dile getirdi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...