15 Ocak 2022 Haber Yayın Tarihi:

Tiryaki Yağ Fabrikası Yangınının Sebebi Merak Edilmeye Devam Ediyor

HABERCİ19 / HABER YORUM -CUMA ŞAHİN

Türkiye’nin ciddi bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kaldığı yağ fiyatların arttığı bir dönemde Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bitkisel yağ üretimi yapan Tiryaki Yağ Fabrikası’nda çıkan yangın akıllara soru işaretleri getirdi. Geçtiğimiz Aralık ayında Çorum- Ankara kara yolu üzendeki organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bitkisel yağ fabrikasının makine dairesinde çıkan yangının sebebi konusunda bugüne kadar yetkililerden bir açıklama gelememesi dikkatlerden kaçmadı. İlk belirlemelere göre makine dairesinde çıkan yangın kısa bir sürede fabrikada etki olmuş fabrika iş yapamaz hale gelmişti. Çorum Belediyesi İtfaiye ekiplerini tebrik eden Başkan Aşgın, ziyaret ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tiryaki Yağ Fabrikası’nda çıkan yangın nedeniyle firma sahiplerine geçmiş olsun temennilerimizi ilettik.” İfadelerine yer vermişti.

JANDARMA RAPORUNU YAZDI MI?

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bitkisel yağ üretimi yapan Tiryaki Yağ Fabrikası’nda çıkan yangın sonrası ilgili kurumların hazırladığı raporun kamuoyu ile paylaşılıp paylaşılmayacağı merak ediliyor.

SİGORTA ŞİRKETİ NE KADAR HASAR ÇIKARDI

Yangından sonra Tiryaki Yağ Fabrikasında inceleme yapan sigorta şirketi uzmanlarının raporu sonucu fabrika sahiplerine ne kadar ödeme yapılacağı hasarın boyutlarını gösterecek. Yangın sonrası fabrikada inceleme yapan sigorta şirketinin ne kadar hasar çıkardığı kamuoyuna açıklanmazken kaç ton yağın kullanılamaz hale geldiği konusunda fabrika yetkilileri Çetin ve Osman Mengüç tarafından herhangi bir açıklama yapılması dikkatlerden kaçmadı.

KAÇ TON YAĞ ZARAR GÖRDÜ?

2013 yılında Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ve ilk yıl aylık 4 bin 500 ton, yıllık 55 bin ton kapasite ile üretime başlayan tesisin kapasitesi daha sonra aylık 15 bin ton, yıllık 180 bin ton olarak projelendirildiği basına yansımıştı. Böyle bir kapasitede olan tesisin yangından etkilenen yağ miktarının ne kadar oldu merak ediliyor Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tiryaki Yağ Fabrikası Çorum kurucu ortaklarının FETÖ davalarında hapis yattığı bazılarının ise Çorum’u terk ettiği kamuoyu tarafından biliniyor.

1 Yorum : “Tiryaki Yağ Fabrikası Yangınının Sebebi Merak Edilmeye Devam Ediyor

Düşünceni söyle, yorum yaz...

%d blogcu bunu beğendi: