6 Ocak 2022 Haber Yayın Tarihi:

BAŞKA BİR GEZEGEN YOK

Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı, http://www.ua.gov.tr) hibelendirilen 2019-1-NO01-KA229-060137_2 numaralı “Radical Eco Activism:There is No Planet B!” (Başka bir Gezegen Yok)isimli Erasmus+ projesi kapsamında 21-27 Kasım 2021 tarihlerinde Polonya’nın Gdansk şehrinde eğitime katıldılar.
Katılımcı Ülkeler: İspanya, Norveç, Romanya, Türkiye ve Polonya
Projenin Genel Amacı: Ben gezegenimizi önemsiyorum ve bir fark yaratabileceğimize inanıyorum. Çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir proje. Diğer bir deyişle, Yeşil okul projemiz, öğrencileri doğanın nasıl işlediğini ve insan aktivitelerinin nasıl doğaya bağlı olduğunu anlayan bireyler olarak yetiştirirken bu anlayış kapsamında bilgi ve becerilerini etkili bir şekilde kullanmayı da öğretmektedir.
Ev Sahipliğini “Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych Nr 2” Lisesinin yaptığı hareketlilik boyunca yapılan çalışmalar:
Çevresel etki oluşturmak adına, tasarruflu enerji ve su kullanımı, fosil yakıtların ulaşımda kullanımının azaltılması konularında öğrenciler arasında grup çalışmaları yapılmıştır. (poster ve pankart hazırlama, kahoot yarışmaları, ve münazara etkinlikleri )
“Çöp–Atık ve Geri Dönüşüm ” konusu üzerinde bir seminer düzenlenmiştir.
Geri dönüşüm malzemelerden yapılan eserlerin sergilendiği bir sanat müzesi (Murals Gdansk Zaspa) ziyareti yapıldı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...