10 Aralık 2021 Haber Yayın Tarihi:

YENİ KONSEPT: “KAFEDE TİYATRO”

Tiyatro Dördüncü Duvar ekibi, Çorum’da tiyatroyu kapalı mekanlardan kafelere taşıyacak.
Tiyatro Dördüncü Duvar, “12 Öfkeli” isimli oyunu Gezgin Hattuşa Kafe’de sahneleyecek.
Çorum’un gözde yerel tiyatro grubu Tiyatro Dördüncü Duvar, ilimizde bir ilki daha gerçekleştiriyor.
Tiyatro Dördüncü Duvar ve Genel Sanat Yönetmeni Özgür Pehlivan, ülke genelinde İstanbul dışında pek yaygın olmayan “şiir sokakta, tiyatro sokakta” gibi organizasyonları Çorum’a getirdiklerini söyledi.
Çorum’da daha önce birçok ilke imza atan Tiyatro Dördüncü Duvar’ın bu konuda da öncü olduğunu söyleyen Özgür Pehlivan, bu kez de bir tiyatro oyununu Devlet Tiyatro sahnesinden çıkararak ilimiz ile çevre illerin çeşitli kafe ve restoranlarında kuracakları meydan sahnelerle seyirci ile buluşturacaklarını açıkladı.
İstanbul’da daha önce “şiir sokakta, tiyatro sokakta” gibi sloganlarla sanatı halkın ayağına götüren organizasyonlar yapıldığını hatırlatan Pehlivan, gerek ortam, gerek ambians olarak oyuncuların özel çalışmasını gerektiren bir performans sergileyecekleri programın ilimizde 15 Aralık 2021 günü saat 20.00’de Gezgin Hattuşa Kafe’de yapılacağını vurguladı.
“12 Angry Man” filminden uyarlanan “12 Öfkeli” oyununun kafede tiyatroseverlerin beğenisine sunulacağını söyleyen Özgür Pehlivan, tüm Çorumluları bu eşsiz performansı tecrübe etmeye davet etti.

Düşünceni söyle, yorum yaz...