26 Kasım 2021 Haber Yayın Tarihi:

“ŞOFÖRLER ODASI BORÇ BATAĞINDA, YENİDEN ŞAHA KALDIRACAĞIZ”


Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası eski başkanı Recep Kayıkçı, odanın büyük bir borç batağına sürüklendiğini belirterek, odayı yeniden şaha kaldırmak, şoför ve nakliyeci esnafının hak ve menfaatini korumak amacıyla yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
Recep Kayıkçı, Ocak ayı içerisinde yapılacak olan oda seçimleri öncesi Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanlığına adaylığını kamuoyuna duyurdu.
Basın toplantısı düzenleyerek bazı açıklamalarda bulunan Kayıkçı, odanın şu an için 2.5 milyon liralık borcunun bulunduğunu öğrendiklerini ifade ederek, üyelerden alacakları yetkiyle odayı yeniden şaha kaldıracaklarını, kamyon garajının işletmeciliğini de yeniden odaya alacaklarını söyledi.

“ODA BORÇ BATAĞI İÇİNDE,
İKİ BUÇUK MİLYONLUK BORÇ VAR”
Uzun yıllar Şoförler ve Nakliyeciler Odası’nın başkanlığını yapan, 4 yıl önceki seçimde ise kazandığı halde mazbatası iptal edilen, yenilenen seçimlerde tekrar aday olan ve seçilemeyen Recep Kayıkçı, 2022 yılı Ocak ayında yapılacak seçimler için tekrar adaylığını açıkladı.
Kamyon garajının işletmesinin olmadığına ve odanın birçok sorunu olduğuna değinen Kayıkçı, “Odamız büyük sorunlar yaşıyor. 2 buçuk milyon TL borç içinde olduğu söyleniyor. Göreve geldiğimizde tüm sorunların üstesinden geleceğiz. İlk işimiz borcu kapatmak ve odamızı yeniden ayağa kaldırmak olacak” dedi.

İFTİRA VE KUMPASLARLA GÖREVİME ENGEL OLDULAR,
TÜM DAVALARDAN AKLANDIM, YENİDEN ADAYIM
Kayıkçı, “Daha önceden gururla yıllar boyunca odamıza ve cemiyetimize hizmet etmiş bir şahıs olarak karşınızda olmaktan mutlu ve gururluyum. Cemiyet başkanı olarak hizmet ettiğim dönemlerle ilgili türlü iftira ve yalanlarla mücadele edip, bazen kazanılmış olan seçimlerimiz iptal edilmiş, bazen de sahsım ve yönetimim adına bu iftiralara ve yalanlara karşı cevap vererek mücadelemiz sürmüş olup, bu değerli cemiyete hizmetimiz önüne engeller konulmuştur. Üzerimize iftira ve yalanlarla atılı olan tüm suçların tamamından yüce Türk adaleti tarafından beraatımız sonuçlanmış olup, üzerimize atılı tüm suç, iftira ve yalanlardan aklanarak tekrar cemiyetimize ve siz değerli üyelerimize hizmet edebilmek için yola çıkmış bulunmaktayız” ifadelerine yer verdi.

GÜÇLÜ BİR ODA HALİNE GELECEĞİZ
Son 4 yıllık süreçte bir arpa boyu yol alınmadığı gibi mevcut durumun daha da kötüye gittiğini ileri süren Kayıkçı, “Artık boşa geçirilecek ne zamanımız, ne de takatimiz kalmıştır. Üyelerimizin ve cemiyetimizin tüm sorunlarına vakıf olup, tüm çözüm yollarını da beraberinde üyelerimize sunacak, ağlayarak sızlayarak sorunu başkalarının çözmesini bekleyerek değil masaya yumruğunu vuran, vurduğu yerden ses getiren cemiyetimiz ve üyelerimizin gücünü tüm kurum ve kuruluşlarda hissettiren, devamında sorunları çözüme kavuşturan bir yönetim anlayışı ile hizmete talip olacağız. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Üyelerimiz kaderi ile baş başa kalmayacak. Türkiye’nin her yerinde arkasında tüm meslektaşlarının, cemiyetinin ve yönetimin gücünü hissederek mesleki hayatına devam eden, mesleğinden utanan değil mesleği ile gurur duyan üyelerin oluşturduğu bir kuruluş haline geleceğiz” ifadelerine yer verdi.

ÇÖZÜM ODAKLI BİR YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ OLACAK
Recep Kayıkçı, “Yıllar boyunca cemiyetimize ve üyelerimize yapmış olduğumuz hizmetlere kaldığımız yerden devam etmek üzere önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimli genel kurulda tekrar aday olacağımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Meslektaşlarımızın sorunlarına çare olmak için cemiyetimizi ve mesleğimizi tekrar ayağa kaldırıp şahlandırmak için katılımcı ve çözüm odaklı, yatırım yapabilen bir yönetim oluşturarak siz değerli üyelerimizin ve meslektaşlarımın desteğine talibim” açıklamalarında bulundu.

Düşünceni söyle, yorum yaz...