26 Kasım 2021 Haber Yayın Tarihi:

İYİ PARTİ, “BİRAN ÖNCE SEÇİME GİDELİM!”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, ekonomi üzerinden iktidara yüklendi. Özsaçmacı, “Hükümete çağrımız biran önce seçim kararı alıp ülkenin önünü açmak ve milleti rahatlatmaktır” dedi.

DERİN DAR BOĞAZ YAŞANIYOR

Özsaçmacı, yaptığı yazılı açıklamada, “Partili hükümet sistemine geçtiğimiz günden beri Türk Lirasındaki değer kaybı Şubat 2001 krizinden daha fazladır, yönetim sistemindeki keyfiyetin tetiklediği bu kriz başta dar gelirli vatandaşlarımız olmak üzere sanayicimizi, çiftçimizi, esnafımızı derin bir dar boğaza sürüklemektedir” dedi.

ÜLKE OLARAK FAKİRLEŞİYORUZ

“Sadece son 1 hafta içerisinde her birimizin cebinden 20 bin lira daha fazla çıkmıştır” diyen Bekir Özsaçmacı, “Hepimizin cebinden çıkan bu para, faizcilerin yandaş müteahhitlerin ve yabancı fonların cebine girmiştir. 1 yıl içerisinde tam 170 milyar dolar fakirleşen bir ülke haline geldik. Buradan İktidara seslenmek istiyoruz gün piyasayla akılla bilimle ekonominin gerçekleriyle zıtlaşma günü değildir” ifadelerini kullandı.

TARLAYA EKTİM SOĞAN MESAJI

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, açıklamasında şunları kaydetti: “Velhasıl halimiz; Tarlaya Ektim Soğan türküsünü çalıp söylemeye devam. Bugün ne yazık ki “Tarlaya ektik soğan, kaldı tarlada soğan” hadi bunun sorumlusu dış güçler mi şimdi? Bir ödemeler dengesi krizi çıkma ihtimali çok güçlenmiştir. Daha da kötüsü zorlu kış şartları öncesinde bir yoklukla karşılaşılacaktır, bütçe görüşmelerinin sürdüğü bu dönemde yaşanan bu gelişmeler sonucunda bütçe açığı, borçlanma, faiz kısır döngüsüne girilecektir.

DÜŞMANLARI SEVİNDİRMEYELİM

Sayın Erdoğan gün siyaset yapma günü değil ülkenin menfaatlerini koruma günüdür. Hakikat kimseye zarar vermemiştir, asıl zararlı olan insanın kendi yanlışlarını ısrarla sürdürmesidir. Yanlışlarınızda ısrar ettiğinizi ve hakikate dönme niyetiniz olmadığını üzülerek görüyoruz. 2002 yılında yaptığınız çağrıyı şimdi biz size hatırlatıyoruz. Bu yüzden size çağrımız bir an önce seçim kararı alıp ülkenin önünü açmak ve milleti rahatlatmaktır. Türkiye düşmanlarını daha fazla sevindirmenin anlamı yoktur.”

Düşünceni söyle, yorum yaz...