24 Kasım 2021 Haber Yayın Tarihi:

ÖZSAÇMACI; ”SAHİ 2001 DE NE OLMUŞTU?”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı hükümeti kendi vaat ve söylemleriyle eleştirdi.

Yayımladığı basın açıklamasında her olumsuzluğun müsebbibi olarak başkalarını gösteren partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesini eleştiren Özsaçmacı, ”Partili hükümet sistemine geçtiğimiz günden beri Türk Lirasındaki değer kaybı Şubat 2001 krizinden daha fazladır, yönetim sistemindeki keyfiyetin tetiklediği bu kriz başta dar gelirli vatandaşlarımız olmak üzere sanayicimizi, çiftçimizi, esnafımızı derin bir dar boğaza sürüklemektedir.” dedi.

Özsaçmacı açıklamasının devamını:

”Sadece son 1 hafta içerisinde her birimizin cebinden 20 bin lira daha fazla çıkmıştır. Hepimizin cebinden çıkan bu para, faizcilerin yandaş müteahhitlerin, ve yabancı fonların cebine girmiştir. 1 yıl içerisinde tam 170 milyar dolar fakirleşen bir ülke haline geldik. Buradan İktidara seslenmek istiyoruz gün piyasayla akılla bilimle ekonominin gerçekleriyle zıtlaşma günü değildir.

Yakın tarihimizde Sayın Cumhurbaşkanı 2001 krizini değerlendirirken o gün ki iktidarı nasıl suçlamış ve sorumlu olarak göstermiş ise bugünde iktidarda daha büyük bir krizle kendisi bulunmaktadır. Bugün olanları dış güçlere bağlayıp ekonomik savaştan bahsederken, 2001 deki iktidarı dış güçler mi indirmiş oluyor. O günü hatırlatmak açısından Sayın Cumhurbaşkanının beyanlarını tekrar hatırlayalım;

“Erdoğan, 2001 yılını Türkiye için bir kayıp olarak değerlendirerek vatandaşların bir gecede en az yarı yarıya fakirleştiğini, yıllar boyu emek vererek, ter dökerek bin bir çabayla ve güçlükle kazanılan tüm birikimlerin bir gecede heba olduğunu kaydetti.”

“TÜRKİYE KÖTÜ YÖNETİLİYOR” “Erdoğan, ülkenin yaşadığı olumsuzlukların nedeninin Türkiye`nin son derece kötü yönetilmesine bağladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: “Aciz, beceriksiz, basiretsiz bir yönetimle müjdeler vermek mümkün değil. Bu nedenle, umarım, 2002 yılında halkımız bu hükümetten kurtulur. Yeni ve güçlü bir iktidarla özgür, müreffeh, huzurlu geleceğinden emin insanların yaşadığı bir ülkenin vatandaşları oluruz.”

“ERKEN SEÇİM TALEBİ, 2002’nin Mayıs ayında partisinin grup toplantısında konuşan Tayyip Erdoğan ekonomi üzerinden Ecevit iktidarına yüklenerek erken seçim talebinde bulundu. 

Erdoğan, “2001 yılında Türk ekonomisi, ilk kez 2. Dünya Savaşı`ndan sonra yüzde 10 küçülmüştür.” İfadelerini kullanarak iktidarı erken seçime davet etmiştir.

Velhasıl halimiz; Tarlaya Ektim Soğan, Tarlaya Ektim Soğan, Tarlaya Ektim Soğan türküsünü çalıp söylemeye devam. Bugün ne yazık ki Tarlaya ektik soğan, kaldı tarlada soğan hadi bunun sorumlusu dış güçler mi şimdi.

Bir ödemeler dengesi krizi çıkma ihtimali çok güçlenmiştir. Daha da kötüsü zorlu kış şartları öncesinde bir yoklukla karşılaşılacaktır, bütçe görüşmelerinin sürdüğü bu dönemde yaşanan bu gelişmeler sonucunda bütçe açığı, borçlanma, faiz kısır döngüsüne girilecektir.

Sayın Erdoğan gün siyaset yapma günü değil ülkenin menfaatlerini koruma günüdür. Hakikat kimseye zarar vermemiştir, asıl zararlı olan insanın kendi yanlışlarını ısrarla sürdürmesidir. Yanlışlarınızda ısrar ettiğinizi ve hakikate dönme niyetiniz olmadığını üzülerek görüyoruz. 2002 yılında yaptığınız çağrıyı şimdi biz size hatırlatıyoruz. Bu yüzden size çağrımız bir an önce seçim kararı alıp ülkenin önünü açmak ve milleti rahatlatmaktır. Türkiye düşmanlarını daha fazla sevindirmenin anlamı yoktur.” diye noktaladı.

Düşünceni söyle, yorum yaz...