21 Kasım 2021 Haber Yayın Tarihi:

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ YENİDEN HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

İYİ Parti, çocuk haklarını masaya yatırdı:

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ YENİDEN HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir seminer düzenlendi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat’ın da katılımı ile Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde çocukların sorunları ve çocuk hakları ele alınarak, farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilmesi istenen talepler değerlendirildi.
Programa; İyi Parti Eğitim Politikaları Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Kişisel Gelişim Uzmanı Gülşah Pervin Sam, Av. Hande Güllü, Sungurlu Belediye Başkan Yardımcısı Mükremin Dağaşan, İyi Parti Sungurlu İlçe Başkanı Dursun Kanmış, İyi Parti Sungurlu İl Genel Meclisi Üyesi Ercan Şahin, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Yıldız Bek, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanim Ergül, Deva Partisi Kadın Politikaları Başkanı Zehra Benli, Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Halil Kurt ile İYİ Partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İYİ İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın selamlama konuşması ile başlayan programda Kişisel Gelişim Uzmanı Gülşah Pervin Sam ve Av. Hande Güllü ise çocuk hakları konusunda bilgiler aktardı.
Dünya Çocuk Hakları Günü Münasebetiyle İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından organize edilen programa katılan İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Eğitimde fırsat eşitsizliklerinin arttığını söyledi.
Okullarda fırsat eşitsizliklerinin çocuklar arasını giderek açtığının altını çizen Şenol Sunat, yıllarca okuyan çocukların bir meslek sahibi olamadığını, meslek sahibi olsa bile istihdam edilemediğini belirtti. İstanbul Sözleşmesi’nden çekinilmesine de değinen Şenol Sunat, İyi Parti iktidarında sözleşmenin yeniden imzalanarak, hayata geçirileceğini dile getirdi.
Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 20 Kasım 1989’da Birleşmiş Milletler’de imzalanmasının 32.yıldönümü vesilesiyle düzenlenen toplantı, partiye üye olanlara rozetlerinin takılması ile son buldu.
Etkinlik öncesi katılımcılar müzik eşliğinde karşılandı. Program sonunda ise İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı tarafından konuşmacılara ve onur konuklarına çiçek takdim edildi.

Düşünceni söyle, yorum yaz...