16 Kasım 2021 Haber Yayın Tarihi:

Kim siyasi, Kim ihaleci? Kim iktidar, Kim muhalefet?

Milletimizin geçim sıkıntısına düşmesine sebep kim? Her gün her şeye zam gelmesinin nedeni nedir? Çiftçinin zarar etme nedeni nedir? Esnafın ödeyemediği giderlerinin sebebi nedir? Ekonominin kitabını yazanlar kimdir? Yurt bulamayan öğrencileri kime diyeceğiz? Kredisini ödeyemeyen öğrenciye haciz işlemini kim yapıyor? Devasa vergi borçlarını kim siliyor? Yüksek rayiçle ihaleleri kim alıyor? Karşılıksız kredileri kim alıyor? Sırala sırala bitmiyor.

Gündem değiştirmek adına yapılan milleti germe politikanız artık bir anlam ifade etmiyor. Çok af edersiniz milleti aptal yerine koymaya çalışmak milletin sillesine mazhar olmaktır. Ünlü bir çin atasözü derki; “Yürüyen üç aptal, oturan üç bilgeden daha çok yol alır”

Adına cumhur ittifakı diyeceksiniz çamurdan medet umacaksınız. İsmiyle müsemma olacaksınız. Çıkıyorsunuz üç diyor, beş diyor, çıkarıyor otuz diyorsunuz biz bu hesaptan bişey anlamıyoruz.

Yahu bi zahmet deyi verin; Kim iktidar, kim muhalefet. Kim sorumlu, kim sorumsuz. Arkadaş yirmi yıldır ülkeyi kim yönetiyor kim ittifak kim muhalefet. Kar olunca sahiplenip zarar edince üç maymunu oynayıp her krizde kendi dışından suçlu aramak siyasi literatürde değil tıbbi olarak ifade edilebilir.

Şovenist yaklaşımla salonlarda slogan atmaktan başka meziyeti olmayanlar yapay gündemleri kendine kalkan etmekteler. Milletin düşürüldüğü bu duruma ne gibi bir çare öneriniz var? Slogan atmadan bir cümle kurabilirseniz bizlerde anlarız.

Sahi; Kim siyasi, Kim ihaleci? Kim iktidar, Kim muhalefet?

Düşünceni söyle, yorum yaz...