14 Ekim 2021 Haber Yayın Tarihi:

OBANIZ TAMAMSA BİRAZ MOLA; ÇELTİK NE OLDU?


İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı yaptığı yazılı basın açıklamasında oba açılışını tarihi bilgilerle eleştirdi.
Özsaçmacı, açıklamasının içeriğini ise aşağıdaki bilgilerle sundu.

“Kurduğunuz obaların geçim kaynakları olan hayvancılık ve tarımın bitme noktasına gelmiş olması bize Moğol istilasında kurulan obaları hatırlatmakta tıpkı Moğollarda olduğu gibi istila mantığı ile teşkilatlı yerleşmeyi başaramadı ve Karanbük savaşı ile varlıklarına Türk milleti son vermişti.
Bu kısa tarihi özeti vermemin nedeni kendilerini Türk olarak addedemeyen her şeyi bilip hiçbir şeyden anlamayanlara. Ha bir de Avrupa ve dünya uzmanı olan kurdele misafiri için Sayın Bahçelinin “57 İslam ülkesi dururken kaçacak, doktora yapacak Vatikan’ı mı buldun” sözleri aklıma geldi. Buna birkaç tamamlama yaparsak doktoranın bir diğeri SAIS’in şu anki dekanı Vali Nasr, Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın Dış İlişkiler Politikası Komitesi üyesi, Rockefeller Kardeşler Fonu’nun direktörü ve Dış İlişkiler Komitesi’nin ömür boyu üyesi… Okulunun eski dekanı da Paul Wolfowitz. 1991 Körfez Savaşı’nın kilit isimlerinden Wolfowitz, George Bush yönetiminde savunma bakanı Dick Cheney’nin yardımcısıydı (1989-1993). Yani ABD’nin Ortadoğu politikasını şekillendiren kişi.
Kıymetli hemşerilerim
Kısa özetler ile vermiş olduğum politik durum budur. Bıkmadan usanmadan milletimizin haklarını savunmaya devam edeceğimiz tekrar belirtmek istiyorum.
Gelelim oba halkının sıkıntılarına; hani demiştiniz Toprak Mahsulleri Ofisi çeltik alımını yapacak temsilcilikler açacak efendim fiyatları da şöyle olacak böyle olacak diye
Açıkladığınız fiyatlar zaten yeterli değilken TMO alım yapmaz iken
Tarım kredi kooperatifleri aracılığı ile kısmen alım yapılırken fiyatı da aşağı çekerek çiftçiyi kendi üç tüccarınıza mahkum ederek çeltik üreticisini cezalandırmış olmuyor musunuz.
Hal böyle olunca Moğol istilasında verilen zarardan fazla zarar verdiğiniz ortaya çıkıyor Eyyy Ak Parti.
Değerli çiftçilerimiz, kıymetli çeltik üreticileri ilk ilan edilen fiyatların bile yeterli olmadığını söylemek için Osmancık ilçemizde açıklama yapmamıza dahi tahammül edemeyip engellemeye kalkanları sizlere tekrar bildirmek istiyorum. Sizlerden gelen çeltik fiyatlarının yetersizliğini her zaman kamu oyu nezdinde açıklamaya devam edeceğimi bilmenizi istiyorum. Sevgili çiftçimiz zor şartlarda yaptığınız üretimden gelen gür sesiniz ile gelin birlikte haykıralım.
Eyyy Ak Parti Çeltik alım fiyatlarını bir açıkla da çiftçimizde duysun.
Böyle giderse kurduğunuz Obada ne dolma pişer ne pirinç pilavı.
Kısacası Obayı kurduk evdeki bulgurdan da olduk……”

Düşünceni söyle, yorum yaz...